Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britové chystají mamutí olympijský koncert. Vystoupí Adele či Coldplay

Redakce

Redakce

5. 3. 2012

Od Adele až po skladatele minulého století Edwarda Elgara, na to vše se mohou těšit návštěvníci závěrečného koncertu olympijských her 2012 v Londýně. Minulý týden pořadatelé zveřejnili program a už teď je jasné, že se bude jednat o unikátní projekt, který bude kombinovat nejrůznější žánry těch nejlepších britských interpretů.

Adele nebude na olympijském koncertě v Londýně chybět Zdroj: myspace.com

Tyto aktuality příliš nepotěšily kapelu Blur, která byla ještě před čtrnácti dny považována za hlavního headlinera závěrečného koncertu her pořádaného v londýnském Hyde Parku. Z nejnovějších informací tudíž vyplývá, že závěrečné koncerty budou hned dva. Jeden v již avizovaném Hyde Parku a druhý na Olympijském stadionu, který proběhne 12. srpna.

Některé zdroje uvádějí, že důvodem pro rozdělení závěrečného koncertu je snaha oddělit divoké fanoušky kapel Blur, The Specials a New Order vystupujících v Hyde Parku od umírněnějších účastníků koncertu na olympijském stadionu. Fanoušci zmiňovaných kapel představují pro pořadatele zvýšené riziko, neboť si koncerty užívají až příliš bujaře a mají sklony k výtržnictví.

[youtube_660]hLQl3WQQoQ0[/youtube_660]

Pořadatelé tak logicky vsadily na trumfy v podobě Adele, The Rolling Stones, Coldplay, Queen, Take That, sira McCartneyho a sira Eltona Johna doprovázené orchestrem London Symphony, aby odvedli pozornost médií od původního koncertu v centru Londýna.

Podívejte se také na největší koncerty v komunistických státech

Koncert na olympijském stadiónu, kde je připraveno až 80 tisíc míst, má být podle všeho velkolepý. Umělecký režisér projektu Kim Gavin, známý hlavně díky spolupráci s Robbie Williamsem a Take That, se nechal slyšet, že tato akce pořádaná na počest ukončení letních olympijských her 2012 bude především oslavou britské hudby.

Někteří kritici se ale obávají, že kvůli mnohosti různorodých žánrů vznikne nevkusná slátanina. Tomu se bude snažit předejít programový ředitel David Arnold, který je známý svým talentem na vytváření komerčně elegantních projektů.

[youtube_660]EfK-WX2pa8c[/youtube_660]

Otázkou každopádně zůstává, jestli pořadatelé dokážou najít rovnováhu mezi všemi styly a jestli se podaří připravit unikátní nevšední zážitek. Spojit troufalý důvtip George Formbyho, rozechvělý hlas Adele, emočně nabité Coldplay, strhující optimismus Very Lynn, hořkosladkou nostalgii skupiny The Kinks, zlověstné dunění The Clash, veselost Madness a zuřivosti Pulp v jednu show bude pro pořadatele náročný úkol.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britové chystají mamutí olympijský koncert. Vystoupí Adele či Coldplay