Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Queen: Dáma v nejlepších letech slaví narozeniny reedicí alb i filmem

Redakce

Redakce

9. 2. 2011

FOTO: Skupina QueenNoblesní královna hudební síně slávy, skupina Queen, oslaví v letošním roce čtyřicet let od svého založení. Pamětníci a fanoušci královské formace se při této příležitosti mohou těšit například na reedici studiových alb kapely či uronit nostalgickou výroční slzu u zfilmovaného příběhu Freddieho Mercuryho.

FOTO: Skupina Queen

Skupina Queen, Zdroj: oficiální stránky kapely

Čas oponou trhnul a skupina Queen se 1. března 2011 stane hrdou čtyřicátnicí. Oslavy významných kulatin započnou  o několik dní dříve. V budově starého Trumanova pivovaru v centru Londýna je 25. února zahájí putovní výstava nazvaná Stormtroopers in Stilettos. Expozice zavede návštěvníky do doby raných let sedmdesátých, kdy čtveřice pánů Mercury, May, Taylor a Deacon začala poprvé udávat rytmus rockovému světu.

Rodger Taylor se na oficiálních stránkách kapely k celé věci vyjádřil slovy: „Jsem velmi nadšen z toho, že uvidím výstavu Stormtrooper in Stilettos, kterou pro nás Island Records vytvořily. Budu moci znovu prožít všechny ty vzácné chvíle, které jsem samozřejmě zapomněl! Ve skutečnosti je pro mě velká část naší spletité historie trochu rozostřená. Rád to vše prožiji znovu… Doufejme, že to bude dobrá věc a divoká jízda. Uvidíme se tam.“

Reeditovaná alba skupiny Queen, Zdroj: oficiální stránky kapely

Alba skupiny Queen v novém kabátě, Zdroj: oficiální stránky kapely

Pohled do historického zákulisí úspěchů i pádů královské legendy přinese také připravovaný dokument z dílny britské televizní stanice BBC. Projektu se osobně zúčastní současní členové skupiny Brian May a Roger Taylor.

Show ještě neskončila

Přestože původní zvuk kapely odešel do rockového nebe společně se zpěvákem Freddiem Mercurym, zapomenut nebude ani po téměř dvaceti letech od jeho smrti. K příležitosti dosažení čtvrtého desetiletí existence připravuje vydavatelství Island Records reedici všech patnácti studiových alb skupiny. První várka hudebních vzpomínek v podobě desek Queen, Queen II, Sheer Heart Attack, A Night At The Opera a A Day At The Races se objeví na pultech již 14. března.

Kytarista Brian May jménem zbývajících členů Queen dodává: „Všichni se těšíme, až vstoupíme do nové etapy naší kariéry s novým vydavatelstvím, novými nápady a novými sny.“

Legenda jménem Queen se zrodila v roce 1971 na troskách studentské skupiny Smile. Do povědomí veřejnosti se poprvé dostala v roce 1974 singlem Killer Queen. Skutečný úspěch však přišel o rok později, kdy pod taktovkou Mercuryho vzniká píseň Bohemian Rhapsody. Tato rockově-operní balada nastartovala dnes čtyřicetiletou kariéru skupiny, ze které vzešly písně jako Under Pressure, We Are The Champions nebo Too Much Love Will Kill You.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Queen: Dáma v nejlepších letech slaví narozeniny reedicí alb i filmem