Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Adele s deskou 21 opět láme rekordy. V Billboardu už pokořila i Titanic

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

26. 1. 2012

Žebříček nejprodávanějších alb magazínu Billboard sedmnáctým týdnem okupuje Adele s albem 21. Pro britskou hvězdu se jedná o další položku na sáhodlouhém seznamu úspěchů.

FOTO: Adele

Adele Foto: adele.tv

Dodejme, že zmíněný žebříček nejprodávanějších hudebních alb Billboard 200 se týká pouze území Spojených států a je zveřejňován každý týden. Zmíněných sedmnáct týdnů se Adele neudržela na špičce v kuse, přesto však lze mluvit o výjimečně vysokém čísle. Zajímavostí je, že Adele současně vede i hitparádu písní Billboard 100, konkrétně s živou verzí singlu Set Fire To The Rain.

[youtube-height=25]lsEkBz8JkQY[/youtube]
Adele: Set Fire To The Rain

Talentovaná Angličanka tímto rekordem dostihla amerického country zpěváka Billyho Raye Cyruse, který hitparádě kraloval rovněž sedmnáct týdnů, a to v roce 1992. Bodoval tenkrát s albem Some Gave All, což byla jeho průlomová deska.

Ani Titanic neobstál

Minulý týden Adele předstihla v počtu prodaných kopií jiné album, které má na kontě také úctyhodný úspěch. Řeč je o soundtracku ke stálici mezi romantickými filmy, Titanicu Jamese Camerona z roku 1997.

Zjistěte také, jaké má Adele požadavky na turné

Kompilace proslavená titulní písní My Heart Will Go On od Celine Dion tehdy vydržela v čele hitparády šestnáct týdnů. Tohoto alba se prodalo celkem třicet milionů exemplářů, zatímco počet prodaných kopií 21 v lednu letošního roku, tedy rok od jeho vydání, činil 17 milionů.

Podle dostupných údajů si Adelino album 21 během uplynulého týdne pořídilo 95 tisíc lidí. Tato cifra jen těžko hledá konkurenci, stříbrnou pozici obsadilo album ze série Kidz Bop, jehož se prodalo 59 tisíc kusů. Pod tímto názvem vycházejí výběry současných popových hitů v úpravě vhodné pro dětské publikum.

Následuje americká bluesrocková formace Black Keys s deskou El Camino a 29 tisíci prodanými kopiemi. Mezi desítkou komerčně nejúspěšnějších alb posledního týdne dále najdeme mimo jiné nový počin z dílny Rihanny nazvaný Talk That Talk, svá želízka v ohni mají i britští Coldplay či rockeři z Kanady Nickelback.

Čtěte také: Coldplay jsou nejprodávanější kapelou roku 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adele s deskou 21 opět láme rekordy. V Billboardu už pokořila i Titanic