Baterka Miki: Spolek Kašpar v Divadle v Celetné chystá monodrama

Foto: Dvoubarevná fasáda, Divadlo v Celetné
Divadlo v Celetné se nachází mezi náměstím Republiky a Staroměstským náměstím.

Foto: Dvoubarevná fasáda, Divadlo v CeletnéSpolek Kašpar v Divadle v Celetné plánuje na úterý 19. února premiéru. Poprvé se na českých prknech objeví monodrama francouzské autorky Natachy de Pontcharra z roku 1993 s názvem Baterka Miki.

FOTO: Vchod do Divadla v Celetné
Divadlo v Celetné se nachází mezi náměstím Republiky a Staroměstským náměstím. Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Po lednové premiéře Tetování chystá spolek Kašpar premiéru také na únor. Dvacet let starý divadelní text francouzské dramatičky Natachy de Pontcharra poprvé oživí Kašpaři v úterý 19. února.

Natacha de Pontcharra (1960) se narodila ve francouzském městečku Montélimar. Od šestnácti let publikovala básně, novely a ilustrace ve francouzských periodikách. Je autorkou více než dvaceti divadelních her a Baterka Miki pochází z roku 1993.

Režie se chopil Lukáš Jůza, který má sice herecké zkušenosti, ale Baterka Miki pro něj znamená debut režijní. Mikiho, svérázného hlídače na opuštěném parkovišti kamionů, si zahraje Petr Lněnička. Oba se znají ze studií DAMU a společně hrají ve spolku Kašpar například v Plešaté zpěvačce nebo Mikulášových patáliích.

„Jde o příběh muže z okraje společnosti, který vnímá náš svět duševně pokřivenou optikou a považuje se za nedoceněného hrdinu, jenž na svá bedra bere odpovědnost za blaho svého okolí,“ popsala děj mluvčí Kašparů Lenka Bočková.

Baterka Miki se řadí mezi sedm titulů nové programové řady Kašparu nazvané Kašpar.noir – Někdo to rád hořké! Spadají do ní starší inscenace jako Něžná je noc nebo Helverova noc. V druhé jmenované si s Monikou Zoubkovou zahrál také Petr Lněnička. Z nových inscenací patří do ponuré řady Kašparu inscenace Léčitel a Tetování.

Baterka Miki, Divadlo v Celetné, autorka: Natacha de Pontcharra, režie: Lukáš Jůza, hrají: Petr Lněnička

Premiéra: úterý 19. ledna

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Anna Kottová
Narodila se jako revoluční dítě v listopadu roku 1989. Chodila na čtyřleté Gymnázium Na Zatlance. I díky tomu se dostala na vymodlenou žurnalistiku a poté na mediální studia na FSV UK v Praze. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v podzimním měsíci listopadu léta Páně 2010. Píše pro rubriku divadlo především recenze a rozhovory. Od května 2011 působila jako zástupkyně editorky a od listopadu 2011 vedla divadelní rubriku. Od června 2013 se vrátila zpět na redaktorskou pozici, protože miluje psaní. Jakékoli pochvalné komentáře i ostrou kritiku můžete zasílat na: anna.kottova@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*