Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Baterka Miki: Spolek Kašpar v Divadle v Celetné chystá monodrama

Anna Kottová

Anna Kottová

17. 2. 2013

Foto: Dvoubarevná fasáda, Divadlo v CeletnéSpolek Kašpar v Divadle v Celetné plánuje na úterý 19. února premiéru. Poprvé se na českých prknech objeví monodrama francouzské autorky Natachy de Pontcharra z roku 1993 s názvem Baterka Miki.

FOTO: Vchod do Divadla v Celetné

Divadlo v Celetné se nachází mezi náměstím Republiky a Staroměstským náměstím. Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Po lednové premiéře Tetování chystá spolek Kašpar premiéru také na únor. Dvacet let starý divadelní text francouzské dramatičky Natachy de Pontcharra poprvé oživí Kašpaři v úterý 19. února.

Natacha de Pontcharra (1960) se narodila ve francouzském městečku Montélimar. Od šestnácti let publikovala básně, novely a ilustrace ve francouzských periodikách. Je autorkou více než dvaceti divadelních her a Baterka Miki pochází z roku 1993.

Režie se chopil Lukáš Jůza, který má sice herecké zkušenosti, ale Baterka Miki pro něj znamená debut režijní. Mikiho, svérázného hlídače na opuštěném parkovišti kamionů, si zahraje Petr Lněnička. Oba se znají ze studií DAMU a společně hrají ve spolku Kašpar například v Plešaté zpěvačce nebo Mikulášových patáliích.

„Jde o příběh muže z okraje společnosti, který vnímá náš svět duševně pokřivenou optikou a považuje se za nedoceněného hrdinu, jenž na svá bedra bere odpovědnost za blaho svého okolí,“ popsala děj mluvčí Kašparů Lenka Bočková.

Baterka Miki se řadí mezi sedm titulů nové programové řady Kašparu nazvané Kašpar.noir – Někdo to rád hořké! Spadají do ní starší inscenace jako Něžná je noc nebo Helverova noc. V druhé jmenované si s Monikou Zoubkovou zahrál také Petr Lněnička. Z nových inscenací patří do ponuré řady Kašparu inscenace Léčitel a Tetování.

Baterka Miki, Divadlo v Celetné, autorka: Natacha de Pontcharra, režie: Lukáš Jůza, hrají: Petr Lněnička

Premiéra: úterý 19. ledna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Baterka Miki: Spolek Kašpar v Divadle v Celetné chystá monodrama