Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Antisemita Mel Gibson točí film o židovském hrdinovi. Chce i hlavní roli

FOTO: Mel GibsonMel Gibson by se měl herecky i režijně podílet na novém filmu o Judovi Makabejském. V Americe se proti tomu zvedla vlna odporu.

FOTO: Mel Gibson

Mel Gibson ve filmu Na hraně temnoty, Zdroj: distributor filmu

Mel Gibson je v posledních letech známější svými skandály než svými hereckými nebo snad režijními schopnostmi. Ještě minulý rok noviny plnily informace o jeho vztahu s dnes již ex-přítelkyní Oksanou Grigorievnou a o násilí, kterého se měl vůči ní dopustit.

Hollywodské studio Warner Bros. nyní financuje Gibsonovi vznik scénáře o významném vůdci židovského povstání Judovi Makabejském a nevylučuje, že by si v chystaném snímku měl Gibson střihnout i hlavní roli. Na scénáři spolupracuje se scenáristou maďarského původu Joem Eszterhasem (Flashdance, Základní instinkt, Showgirls a další).

Americká liga ADL (Anti-Defamation League) je organizace pro lidská práva, proti antisemitismu, rasismu a extremismu. Její ředitel Abraham Foxman veřejně uvedl, že doufá, že si Warner Bros. svou volbu hlavního představitele tohoto snímku rozmyslí. Distributor se k věci zatím nevyjádřil.

V roce 2006 byl však Gibson zatčen za řízení pod vlivem alkoholu, při kterém slovně napadl strážníka, který ho pod zámek dostal, ve smyslu: „Za… Žid! Židové jsou zodpovědní za všechny války světa.“ Od té doby je Gibson veřejností považován za násilníka a antisemitu, navzdory jeho hrdinským rolím ve filmech jako například oscarovém Statečném srdci, v Patriotovi nebo v Údolí stínů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Antisemita Mel Gibson točí film o židovském hrdinovi. Chce i hlavní roli