Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack: Flashdance. Tanec v šílených rytmech

Redakce

Redakce

5. 8. 2010

!DVD!Flashdance, filmového předchůdce Hříšného tance, vyprodukovala v roce 1983 známá dvojice Don Simpson, Jerry Bruckheimer. Podle původního záměru to měl být jen laciný emotivní snímek, který měl působit zvláště na ženské publikum. Z části se tak sice stalo, ale úspěch, ten byl nevídaný!

Flashdance, Zdroj: fanpop.com

Od kritiků se na Flashdance v žádném případě neočekávaly kladné ohlasy. Nakonec však ani tohle nebyla taková hrůza, jak si tvůrci mysleli. Ať už se kritici vyjadřovali o absurdním úspěchu sebehůř, lidem to nevadilo. Film vyprávějící moderní příběh talentované Popelky, která našla svého prince, tak zaujal miliony lidí a vydělal víc peněz, než si předtím kdo vůbec dokázal představit.

>>> Koupit film na DVD za 195 korun zde <<<

Mladá herečka Jennifer Beals v hlavní roli svým sexy ladným způsobem protančila celým filmem a všechny ženy rázem chtěly být jako ona. A jak jinak by mohla tančit než se skvělou hudbou, o kterou se staralo mnoho známých skladatelů.

Prvním – a zároveň Oscarem oceněným – skladatelem byl Giorgio Moroder, který má na svědomí skladbu What a Felling. O slova a zpěv se pak postarala zpěvačka Irene Cara. Tato úvodní píseň se stala takovým trhákem, že ji ještě dnes můžete často zaslechnout.

Slavná scéna s nečekanou sprškou na pódiu byla podtržena songem He’s a Dream v podání Shandi Sinnamon. V této části filmu se divák parádně baví nad němě zírajícím Nickem, který je ohromen Alexiným sexy vystoupením.

Píseň, která po celá léta nutila lidi všude na světě k šílenému tanci, se příznačně jmenuje She’s a Maniac. Složil a zazpíval ji hudebník Michael Sembello. Nejenže to skvěle zní, ale lahodí to i oku. Videoklip se sexy tanečním protahováním a zpocenými stehny se líbil mužům, ale zajímal i ženy. Sladce romantický film a rytmicky divoká hudba se šíleným tancem. To je Flashdance.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack: Flashdance. Tanec v šílených rytmech