Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Anna Paquin: Rogue z X-Menů začala hrát z nudy. A hned dostala Oscara

FOTO: Anna Paquin jako Sookie Stackhouse v seriálu Pravá krevZnáme ji jako Rogue ze série X-Men nebo jako Sookie ze seriálu Pravá krev. O herectví nikdy neuvažovala, přesto je druhou nejmladší držitelkou Oscara v historii. 

FOTO: Anna Paquin jako Sookie Stackhouse v seriálu Pravá krev

Blond hříva je skvělá změna a Anna je jako Sookie velmi sexy. Zdroj: distributor filmu

Anna Helena Paquin se narodila 24. července 1982 v Kanadě učitelskému páru. K dobru má ještě starší sourozence Andrewa a Katyu. Právě díky sestře se s troškou náhody dostala k filmu. O Anně Paquin toho bohužel nevíme tolik, kolik by si obzvlášť skalní fanoušci přáli.

V jednom z rozhovorů uvedla „je důležité mít věci, které jsou jen pro Vás a lidi, kteří vám jsou nebližší. Někteří lidé sdílí naprosto všechno, ale co vám potom zbývá z toho, co je vaše? Jen to zmenšuje to, co je ve vašem živote opravdu speciální, jedinečné.“ Každopádně i přesto se budeme snažit Annu představit co nejpodrobněji to půjde.

Narodila se sice v Kanadě, ale když jí byly čtyři roky, s rodiči se přestěhovali na Nový Zéland, odkud pocházel její otec. Tam nakonec získala i občanství. Nicméně její rodiče se rozvedli a s matkou se přestěhovala do hvězdého Los Angeles.

[youtube_660]ZCovtVdpuIs[/youtube_660]

Jako dítě pravděpodobně nepřemýšlela o herectví, o čemž vypovídají její tehdejší koníčky. Byla založená jak hudebně, hrála na violu nebo na piano, tak i sportovně, měla ráda gymnastiku, balet, plavání a lyžařský sjezd.

Z dlouhé chvíle porazila pět tisíc dívek

Pak se úplně náhodou dostala na konkurz filmu Piano (1993), kam pouze doprovázela svou sestru. Anna se na roli připravovala s ní, ale pravděpodobně až do té chvíle netušila, že zrovna herectví by mohlo být to, čím se jednou bude živit. Zřejmě jen tak z nudy vyzkoušela svůj monolog, která ale režisérku zaujal natolik, že právě ji vybrala mezi dalšími 5 000 dívkami.

Nicméně hned její první vedlejší role byla skvělá, a Paquin se tak v jedenácti letech stala druhou nejmladší držitelkou Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Snímek Piano byl vytvořený jako nezávislý film a nepočítalo se s takovým zájmem veřejnosti. Proto nikdo z rodiny nepočítal, že by se ještě někdy stali součástí filmového šoubyznysu.

FOTO: Anna Paquin ve filmu Piano

Anna ve své první a zároveň první Oscarové roli ve snímku Piano.

Jenže poté byla pozvána do agentury Williama Morrise a nabídky na další role na sebe nenechaly čekat. Anna je sice odmítala, ale alespoň se tu a tam objevila v několika reklamách pro telefonní společnosti. Nakonec přijala role ve filmech Cesta domů a Jana Eyrová. Do povědomí široké veřejnosti se dostala ale až v roce 2000, kdy se objevila v populárním sci-fi X-Men, natočeného dle stejnojmenného komisku společnosti Marvel.

Lidé s X-faktorem v genech, také jinak mutanti, mají zvláštní schopnosti, které samozřejmě zapřičiňují spoustu nepříjemností pro všechny. Běžní smrtelníci mají z někoho, kdo umí například ovládat počasí strach a mutanti zase mají strach z lidí pro jejich nenávist. Génius Charles Xavier proto zřídí speciální školu, kde se mutanti nemusí bát a schovávat se. Jenže vždy se musí najít výjimky, které si myslí, že jsou více než obyčejní lidi.

Nyní ji všichni milovnící seriálů a obzvláště upířin znají jako Sookie Stackhouse ze seriálu Pravá krev (2008). Sookie je silná a tvrdohlavá mladá žena, která pracuje jako servírka. A taky je tak nějak na půl víla, díky čemuž má nadpřirozené schopnosti, mimo jiné slyšet myšlenky všech, krom upírů. Ti už se dávno po večerech neschovávají, ale žijí mezi lidmi a živí se syntetickou krví.

[youtube_660]W261uHRCFQs[/youtube_660]

Jeden takový upír, Bill Compton (Stephen Moyer) večer přijde do restaurace, ve které Sookie pracuje a láska a problémy jsou na světě. Jestli ale čekáte nějakou limonádu, pak jste na špatné adrese. Upíří krev se s tím jednoduše nepáře a o akci, napětí ani erotiku rozhodně není nouze.

Odhalila svou bisexualitu

Mezitím si Anna zahrála v několika více či méně známých filmů, mezi které patří třeba Osudové setkání (2000), Na pokraji slávy (2000) nebo horor Temnota z roku 2002. V roce 2007 jsme ji potom mohli vidět ve snímku Halloweenská noc a samozřejmě nesmíme opomenout pokračování X-Men (2003) a X-Men: Poslední vzdor (2006).

Anna momentálně žije se svým manželem Stephenem Moyerem, se kterým randí od pilotního dílu Pravé krve. V srpnu 2009 oznámili své zasnoubení a rok poté, v srpnu 2010 se vzali v privátní rezidenci v Malibu v Kalifornii. Tím se herečka stala nevlastní matkou dvou dětí, které má Stephen z prvního manželství. A brzy k nim přibudou další členové rodiny, tenhle hollywoodský pár v červnu 2012 oznámil, že čekají dvojčata.

FOTO: Anna Paquin a Shawn Ashmore ve filmu X-Men

Anna se jako Rogue dostala do povědomí široké veřejnosti.

Paquin si své soukromí opravdu střeží a vše, co není nutné, nezmiňuje. Nicméně může být zajímavostí, že je bisexuální. Ve videu pro kampaň Give a Damn, kterou inicializovala True Colors Fund říká: „Jsem Anna Paquin. Jsem bisexuálka a je mi to jedno.“ Později v rozhovorech, když se jí ptali na to, zda to pro ni nebyl přílišný zásah do soukromí, to okomentovala slovy: „Absolutně ne. Myslím, že je to opravdu nepodstatný životopisný detail.“

A samozřejmě musíme zmínit její populární poznatek, že bisexualita je volba: „Moje sexualita není daná, pro bisexuála to není o pohlaví. Není to rozhodující faktor pro to, kdo je přitahuje.“

Anna Paquin je bezesporu sympatická osoba a nadaná herečka. Podporuje charitativní organizace jako Children’s Hospital Los Angeles a Make-A-Wish Foundation. Ráda poslouchá alternativní hudbu a miluje zvířata. Vlastní dvě kočky a psa. V roce 2008 se svým bratrem rozjeli produkční společnost Paquin Films.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Anna Paquin: Rogue z X-Menů začala hrát z nudy. A hned dostala Oscara