Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Amazing Spider-Man trailer: Cápek ze Social Network bude metat pavučiny

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

22. 7. 2011

Komiksovou legendu Spider-Mana převedl před několika lety na filmová plátna Sam Raimi. Trojici více či méně podařených snímků v příštím v roce vystřídá zcela nový pohled na všem známé universum. Bude The Amazing Spider-Man důstojným nástupcem, nebo jen slabým odvarem?

Jsem pavouk a jsem smutný, Zdroj: distributor filmu

Rozpačité kritické přijetí třetího dílu Spider-Mana definitivně odstřihlo od pavoučí filmové trilogie jeho duchovního otce Sama Raimiho. Tržby ale byly, i přes nevalnou kvalitu, obrovské, a tak se několik chytrých producentských hlav rozhodlo přijít s módním výstřelkem poslední doby, restartováním celé série.

Skromný rozpočet dostal do rukou nepříliš zkušený Marc Webb, který se před několika lety blýskl povedeným romantickým filmem 500 dní se Summer. S pověstí tvůrce malých nezávislých filmů přibral na palubu Andrewa Garfielda (Social Network), který tak vystřídá v titulní roli Tobeyho Maguira.

Jelikož se jedná o nový pohled na již dříve vyprávěnou komiksovou látku, opět se můžeme těšit na nesmělého Petera, který se po kousnutí zmutovaným pavoukem promění v maskovaného Spider-Mana. První trailer naštěstí napovídá, že i po příběhové stránce došlo k malým úpravám, jež by měly k filmu přitáhnout také znalce původní filmové verze.

Přes dvě minuty dlouhá ukázka si dává na čas a nebojí se postupného seznámení s hlavním hrdinou a jeho přerodem v superhrdinu. Konverzační část plynule přejde do akčnějších pasáží, které překvapivě ukazují, že Mark Webb si rozumí i s regulérním letním blockbusterem. Tváří v tvář ukázce na nového Batmana tak obrýlený Peter přeci jen o nějakou tu pavučinu vítězí.

The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi
USA, 2012

Režie: Marc Webb
Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Sally Field, Martin Sheen, Denis Leary, C. Thomas Howell, Chris Zylka, Stan Lee

Premiéra v ČR: 5. července 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amazing Spider-Man trailer: Cápek ze Social Network bude metat pavučiny