Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Alice Nellis přijala pozvání do Scénických rozhovorů. Vyzpovídá ji David Hrbek

Anna Kottová

Anna Kottová

18. 2. 2012

Moderátor David Hrbek si do únorových Scénických rozhovorů pozval divadelní a filmovou režisérku Alici Nellis. Vidět ji můžete v úterý 21. února v pražském Švandově divadle.

FOTO: Alice Nellis

Režisérka Alice Nellis přemýšlí při natáčení filmu Mamas & Papas Zdroj: Jan Kebrdle

Prvním hostem letošních Scénických rozhovorů Švandova divadla byl ekonom Tomáš Sedláček. Po něm štafetu přebírá režisérka Alice Nellis. Na konci března pak diváky čeká speciál o Václavu Havlovi, na který přijal pozvání hudební publicista a Havlův tajemník Vladimír Hanzel.

Reportujeme z talkshow DH v DH s Olgou Sommerovou

Moderátor David Hrbek uvádí jak Scénické rozhovory v pražském Švandově divadle, tak i olomouckou talkshow DH v DH (David Hrbek v Divadle hudby).

FOTO: Alice Nellis

Zdroj: Tomáš Beran

Alice Nellis studovala anglistiku a amerikanistiku na FF UK a obor flétna na hudební konzervatoři. Dostudovala sice jenom filosofickou fakultu, ale přesto se stala významnou osobností české kulturní scény. Režisérský debut zaznamenala v roce 2002 černou komedií Ene Bene, ke které napsala scénář. Stejně jako k filmu Výlet (2002). Do paměti diváků se výrazně zapsala poslední trojicí filmů, a to Tajnosti (2007), Mamas & Papas (2010) a Perfect Days (2011).

Alice Nellis, kterou nejvíce proslavily filmy Tajnosti a poslední počin Perfect Days, bude mluvit nejen o filmech, ale i o tématech z vlastního života.

Scénické rozhovory – Alice Nellis

Švandovo divadlo

Kdy: úterý 21. února

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alice Nellis přijala pozvání do Scénických rozhovorů. Vyzpovídá ji David Hrbek