Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

9 zajímavostí o Orlandu Bloomovi. Býval největším tlouštíkem v okolí

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

21. 12. 2013

Jeho dětství pohádku ani vzdáleně nepřipomínalo, ale teď ji žije. Orlando Bloom si získal ženská srdce po celém světě, posbíral kdejaká ocenění jako nejpřitažlivější muž a založil si rodinu. Jak toho dosáhl a co všechno se změnilo?

FOTO: Orlando Bloom - Elizabethtown - Paramount Pictures

Dnes už Mirandě nevolá. Zdroj: Paramount Pictures

Šestatřicetiletého anglického herce znal ještě před dvanácti lety málokdo. První filmový díl Pána prstenů z něj ale téměř přes noc udělal hvězdu a po dotočení celé trilogie navázal na svůj úspěch v sérii filmů Piráti z Karibiku. Stejně tak se zapsal do povědomí díky rolím ve snímcích Troja, Elizabethtown či Tři mušketýři. Momentálně se vrací na filmová plátna po deseti letech opět jako elf Legolas v druhém pokračování Hobita: Šmakova dračí poušť.

Také v osobním životě se mu daří. Před třemi lety si vzal svou dlouholetou přítelkyni Mirandu Kerr, s níž má dvouletého syna Flynna. Ačkoli působili jako nerozlučný pár, v říjnu letošního roku oficiálně přiznali konec svého vztahu. A Orlando se místo toho zařídil podle hesla Elf k elfovi sedá.

1. Malý dyslektik s velkými sny

Většina osobností si musí projít fází ošklivého káčátka nebo posměšky spolužáků kvůli nějaké vadě. Ani Orlando nebyl výjimkou. „Už jako malý kluk jsem snil o tom, že jednou budu slavný a budu se moci stát kýmkoli se mi zamane. A nevzdal jsem se, ani když si mě kamarádi jako dyslektika dobírali, že to nepůjde,“ vzpomíná.

video
play-sharp-fill

2. Učení nikdy moc nedal

V období školní docházky Orlando rozhodně nepatřil mezi poslušné žáčky, naopak měl problém s udržením pozornosti. „Radši jsem se honil někde venku s kamarády, než abych seděl ve škole. V jednom z mých vysvědčení doslova stálo: „Orlando je opravdu velmi milý, ale pořád se dívá oknem ven nebo nakukuje do klece na křečky,“ směje se herec.

3. Mrštný elf je ve skutečnosti nešika

Vzpomínáte na scénu z Pána prstenů, kdy Legolas téměr v letu vzduchem ladně naskočí na koně v plném trysku? V této trilogii sice Orlando prokázal pohybové nadání, ale výsledný efekt nebyl zadarmo. Během natáčení se mu podařilo několikrát zranit, nejvážnější byly zlomeniny žeber, které si přivodil právě častými pády z koně.

Jako magnet na úrazy funguje ale i v normálním životě, na kontě má zlomeniny nohou, ruky, zápěstí a třikrát naštípnutou lebku. Před patnácti lety si při pádu ze schodů dokonce přivodil tak vážnou zlomeninu páteře, že málem skončil na vozíku.

4. Nejtlustší dítě v okolí

Umíte si vůbec představit, že jeden z nejpřitažlivějších herců na světě nebyl vždycky tak neodolatelný? Bohužel, výše zmíněné zlomeniny mu byly daleko větším ohrožením na zdraví, než by se mohlo na první pohled zdát.

FOTO: Orlando Bloom - Pán prstenů - New Line Cinema

V dětství byl možná váleček, ale většina si ho pamatuje právě takhle. Zdroj: New Line cinema

„V devíti jsem si při lyžování zlomil nohu a byl kvůli tomu víc než rok upoutaný na lůžko. Cítil jsem se odepsaný a smutek jsem zaháněl čokoládou a sušenkami tak dlouho, až jsem byl nejtlustším dítětem v rodném Canterbury,“ popisuje Orlando. Toto prokletí zlomil až v šestnácti letech, kdy se rozhodl sportovat, aby získal zdravou figuru. A povedlo se mu to, nemyslíte?

5. Matka mu třináct let lhala

Orlando žil až do svých třinácti let v přesvědčení, že jeho otec Harry Bloom, jihoafrický spisovatel a odpůrce apartheidu, zemřel, když mu byly čtyři roky. O to překvapenější byl, když mu matka sdělila, že jeho skutečným otcem je Colin Stone, kterého až do té doby považoval jen za dobrého rodinného přítele.

6. Vyměnil brokolici za steak

Jako dítě se možná cpal jen čokoládou, ale jinak žil poměrně zdravě. Většinu života byl zatvrzelým vegetariánem, své rozhodnutí přehodnotil až při natáčení Pána prstenů. „Byl jsem často nemocný a cítil jsem se pořád vyčerpaný. Došlo mi, že potřebuju energii, a tak jsem si dal po dlouhé době zase steak. Hned mi bylo líp,“ tvrdí s vážnou tváří herec.

7. S Johnnym Deppem se na přivítanou líbali

Při natáčení Pirátů z Karibiku byl Orlando nejvíc vděčný za příležitost setkat se s Johnnym Deppem. „Obdivoval jsem ho snad od malička. Myslím, že jsme si hodně sedli, je to úžasný člověk,“ rozplývá se. Jejich vzájemná náklonnost byla dokonce občas k smíchu ostatní členům štábu.

FOTO: Johnny Depp a Orlando Bloom v Pirátech z Karibiku

Pusu s Johnnym mu můžeme jen tiše závidět. Zdroj: Falcon

„Vždycky, když jsme se viděli, tak jsme se objali, dali si pusu a chlapsky se poplácali po zádech. Někteří už si pak z toho dělali srandu, včetně samotného Johnnyho. Vždycky, když jsem k němu běžel, už na mě z dálky křičel: „Jasně, taky jsi mi chyběl. Klidně mi dej pusu, ale hlavně žádné jazyky,“ směje se Orlando při vzpomínce na natáčení.

8. Pirát trpící mořskou nemocí

Kromě nových přátelství mu Piráti přinesli ale i pár nepříjemností, hlavně těch zdravotních. „Spousta scén se točila na otevřeném moři, takže si dokážete představit, jak se naše loď ve vlnách nakláněla. Hodně členů týmu trpělo mořskou nemocí a zvraceli jako o život. Včetně mě,“ přiznává. Jako pirát by se asi v reálném životě neuživil.

9. Arwen si vybrala Legolase, Aragorn ostrouhal

Je to sotva pár měsíců, co Orlanda tisíce žen po celém světě odepsaly jako šťastně ženatého muže a spokojeného otce. Manželství s Mirandou Kerr vydrželo pouhé tři roky a Orlando vyměnil modelku za přirozeně krásnou elfku. Svět nedávno obletěla šokující zpráva, že se sličným Legolasem teď randí jeho elfí kolegyně Liv Tyler, představitelka filmové Arwen, osudové lásky Aragorna.

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Právě čtete

9 zajímavostí o Orlandu Bloomovi. Býval největším tlouštíkem v okolí