Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Pán prstenů: Návrat krále. Gandalfa posedla čistotnost

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

8. 12. 2012

Svého času zasáhl všechny generace a na jeho kontě září jedenáct Oscarů. Ale ani klenot světové kinematografie nemusí být perfektní. Velké dílo totiž může stejně tak znamenat velký prostor pro chyby.

FOTO:

Název by mohl napovídat, že se bude jednat o krále, ale víc prostoru dostali zakrslí hobiti. Zdroj: Warner

Poslední díl trilogie Pán prstenů zaznamenal obrovský úspěch. Končící dobrodružství odvážného hobita Froda (Elijah Wood) a jeho malých i velkých přátel přitáhlo do kin miliony lidí. Všechny zajímalo, jestli Aragorn (Viggo Mortensen) konečně dobude svůj trůn a hobiti se konečně zbaví proklatého miláška. Temné pozadí válek a ponurý Mordor kontrastuje s pestrobarevným hobitím Krajem a elfí Roklinkou a vytváří neuvěřitelnou vizuální show.

Návrat krále tak právem patří mezi nejvýdělečnější filmy všech dob a jeho místo v žebříčku světových nej už mu nikdo nevezme. Přesto se našlo pár důkazů o tom, že zkrátka nikdo není dokonalý, a vy se na ně můžete podívat společně s námi.

Chyby ve filmu

1. V prvním záběru, kdy Deagol chňapne po prstenu, má celou ruku od bláta. Pak se ale pustí do rvačky se Smeagolem a ruce má najednou úplně čisté.

[youtube_660]oeqaPaXTC7o[/youtube_660]

2. V bitvě o Bílé město přijíždí na koni Eowyn společně se Smíškem. Smíšek přebírá otěže a Eowyn v trysku neohroženě roztáhne obě paže s meči a sekne jimi Olifanta do nohou. Co vy na to – pustili byste během bezhlavého trysku uzdu a předváděli akrobatická cvičení?

Do kin brzy zamíří Hobit, očekávaný prequel k Pánu prstenů. Podívejte se na trailer!

3. Když Pipin sebere Gandalfovi ve spánku křišťálovou kouli, nastrčí mu místo toho do rukou džbán. Když se ale Gandalf probudí a vyskočí, žádný džbán v rukou nemá, a není dokonce ani vedle na podlaze.

FOTO: Gandalf

Bílá bělejší, zbraně čistější. Zdroj: youtube.com

4. Orlando Bloom má ve skutečnosti kaštanově hnědé oči, takže mu pro roli Legolase museli tvůrci pořídit zářivě modré čočky. Ty jsou ale vidět jen při záběrech zblízka – pokud není zabraný v detailu, můžete si všimnout, že má oči mnohem tmavší. Tvůrci nejspíš chtěli ušetřit aspoň na tomhle.

5. Když se Eowyn snaží zachránit Theodena před Nazghúlem, je jasně vidět pásek helmy pod její bradou. V dalším záběru ale helma vůbec žádný pásek nemá. Že by měla čas převlékat se na bitevním poli?

6. Během bitvy vypráví Gandalf Pipinovi o tom, jaké je umírání. Na prvním záběru má meč zářivě čistý, potom úplně černý od skřetí krve a na dalším záběru se opět leskne na slunci. Těžko říct, jestli se náhodou nenechal inspirovat reklamami a nenosí s sebou v kabelce různé čisticí prostředky.

7. Na konci celého filmu má Frodo odplout lodí společně s elfy a Bilbem. Na loď nejdřív nastoupí elfové, ale když začne Frodo mluvit se svými přáteli, na lodi v pozadí není vidět ani jeden z nich. Jaká je asi pravděpodobnost, že se šli potápět?

Pán prstenů: Návrat krále (Lord of the Rings: The Return of the King)

USA / Nový Zéland, 2003, 201 min

Režie: Peter Jackson
Hrají:
Elijah Wood, Noel Appleby, Billy Boyd, Dominic Monaghan, Sean Astin, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Orlando Bloom, Liv Tyler, Christopher Lee, Cate Blanchett, John Rhys-Davies, Bernard Hill, Brad Dourif, Miranda Otto

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Pán prstenů: Návrat krále. Gandalfa posedla čistotnost