Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Willu Smithovi. Základem úspěchu je mít uši jako Obama

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

22. 2. 2015

Už na škole si v pubertálních letech vysloužil díky své okouzlující povaze přezdívku Prince. Teď mu pomalu táhne na padesát, ale své fanoušky stále stíhá okouzlovat na několika frontách zároveň.

Will Smith se pravděpodobně narodil pod šťastnou hvězdou. Ještě na základní škole si stihl vytvořit široký okruh obdivovatelů, který pravidelně bavil svými kousky, a tak nikoho nepřekvapilo, že se o pár let později místo rozhodování mezi vysokými školami zabýval spíše večírky pořádanými na jeho počest. Společně se svým hudebním partnerem Jazzy Jeffem totiž rychle pronikli do světa šoubyznysu a brzy v rukou třímali i prestižní cenu Grammy, o kterou jiní usilují mnohdy i celý svůj život.

Jeho úspěch se brzy stal námětem i pro autobiografický seriál Fresh Prince, díky kterému na sebe nenechala dlouho čekat ani hvězdná kariéra v záři filmových reflektorů. Smith zazářil především ve filmech Muži v černém, Mizerové, Já, legenda nebo v životopisných snímcích Ali a Štěstí na dosah, za něž byl nominován i na Oscara. Už od 26. února ho navíc můžete vidět i v nejnovějším snímku Focus.

1. Ke slávě mu pomohla babička

Když začínal psát své první texty, bylo mu teprve dvanáct a několik dalších let mu trvalo, než se dopracoval k tomu správnému stylu. „Psal jsem písně plné sprostých slov a vzteku do takového malého sešitu, který moje babička jednou našla a dozadu mi napsala: Drahý Willarde, opravdu inteligentní lidé nemusejí používat takováto slova, aby se dokázali vyjádřit. Ukaž světu, jak chytrý opravdu jsi,“ svěřil se herec.

Drahý Willard si vzal její radu k srdci a podle svých slov se konečně rozhodl se sebou něco dělat. A vyplatilo se – už ve dvaceti letech se díky své hudbě stal milionářem.

2. Prodal svůj příběh a stal se hercem

Miliony si ovšem tehdejší rapová hvězda moc dlouho neužívala. V mladické nerozvážnosti Will většinu svých peněz rozházel a hrozil mu brzký bankrot. „Nikdy se mi ale nestalo, že bych neměl co jíst nebo neměl střechu nad hlavou. Řekl bych, že než opravdová chudoba je mnohem horší chudoba v hlavě; když nemá člověk žádné nápady,“ nechal se slyšet.

Naštěstí mu ale jeden producent nabídl natočení seriálu podle jeho skutečného života. Šest let vysílaný sitcom Fresh Prince se nakonec překvapivě stal odrazovým můstkem pro jeho velkou hereckou kariéru.

Se svým synem, který jde v jeho výrazných stopách, si rozumí doma i na plátně. Zdroj: Falcon

Se svým synem, který jde v jeho výrazných stopách, si rozumí doma i na plátně. Zdroj: Falcon

3. Kvůli roli málem nekrmil syna

Will Smith se do svých rolí rád noří naplno. Když měl ztvárnit Muhammada Aliho, do jeho postavy se položil natolik, že o něm i vlastní žena prohlásila, že prošel obrovskou duchovní proměnou a stal se úplně jiným člověkem. Smithova obětavost se ale brzy stala i zdrojem vtipných historek, zvlášť při natáčení snímku o Chrisu Gardnerovi, svobodném otci bez střechy nad hlavou, který se snaží uspět v práci, ale zároveň být i dobrým otcem.

Smithův syn Jaden, který si s ním ve filmu zahrál, na svého otce prozradil, že se od svých filmových postav jen těžko odprošťuje. „Na práci s tátou mi vadilo to, že se pokaždé hrozně těžko dostával ze svých rolí. Třeba jsme byli v přívěsu a já mu říkám, že bych chtěl džus. A on se na mě otočí a povídá mi: Promiň, Christophere, na džus nemáme peníze,“ popisuje barvitě Jaden.

4. Zahraje si Obamu?

Po Štěstí na dosah a Alim se Willu Smithovi nejspíš zalíbilo převtělení do skutečných osobností naší historie, a tak si už pomalu brousí zuby na jednu prezidentskou roli. On i Barack Obama se nechali slyšet, že by se jim taková spolupráce líbila, a pokud by se někdy biografický snímek natáčel, mě by být Will obsazen jako první.

FOTO: Will Smith - Ali - Columbia Pictures

Jako nejslavnější boxer uspěl, teď míří až k Bílému domu. Zdroj: Columbia Pictures

„Víte, Amerika miluje uši. Mickey Mouse, Goofy, Dumbo, ti všichni jsou toho jasným důkazem. Uši jsou klíčem ke všemu. Já i Barack Obama je máme úplně stejné, takže jsem jasná volba,“ směje se herec.

5. Dokonalé manželství se mu rozpadlo

Je to teprve pár dní, co Smith veřejně přiznal, že osmnáctileté manželství s Jadou Smith po dlouhé době neshod skutečně skončilo. Ačkoli dříve se oba v médiích urputně bránili nařčení z nefungujícího vztahu a snažili se poslepovat obraz dokonalé rodiny, nakonec to Will vzdal jako první.

„Ať už v životě máte cokoli, všechno jednou zemře. A vy jen musíte mít sílu budovat něco nového. Celý život je jen o tom být ochotný jezdit na vlnách – jednou to budou poklidné dny s rovnou hladinou, jindy jen rozbouřené moře, a tak je to v pořádku,“ zafilozofoval si Smith o svém manželství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Willu Smithovi. Základem úspěchu je mít uši jako Obama