Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Reese Witherspoon. Potřebuje hypnózu, aby se svlékla

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

14. 3. 2015

Reese ráda boří mýty o hloupých blondýnách a světu neustále dokazuje, že za platinovou hřívou se skrývá silná žena mnoha tváří, která za své role v komediích i dramatech sbírá jednu cenu za druhou.

Už když bylo Reese Witherspoon pouhých sedm let, okouzlila hledače talentů natolik, že si v první třídě zahrála v reklamě na květinářství. O dalších sedm let později už chystala svůj první filmový debut ve snímku V měsíčním svitu a zanedlouho už natáčela Divoký květ pod režisérským dohledem herečky Diane Keaton. Netrvalo dlouho a Reese začala natáčet jeden film za druhým a hostovala v několika seriálech, například v Přátelích, kde si zahrála mladší sestru Rachel.

Skutečný průlom přišel v roce 2001, kdy se na filmovém plátně proměnila v Pravou blondýnku. I přes vlnu kritiky, která se na růžově třpytící snímek plný roztomilých psů a oblečení snesla, pro Reese se stal paradoxně odrazovým můstkem ke skutečnému úspěchu. Už brzy dokázala, že kromě komedií jako A co když je to pravda nebo Holka na roztrhání umí chytnout příležitost za pačesy. Zazářila v Jarmarku marnosti, Vodě pro slony nebo ve Walk the Line, kde za roli June Carter získala Oscara.

Momentálně ji můžete vidět v kinech v nejnovějších snímku Divočina, který byl natočen podle autobiografické knihy Cheryl Strayed. Reese uvidíte putovat po nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezce v celé Americe, kde se snaží zapomenout na to, co všechno se v jejím životě pokazilo.

1. Jsem blond, ne hloupá

Reese stojí nohama pevně na zemi, a tak dobře ví, že Hollywood je jedna velká drbárna. Pokaždé se najde někdo, kdo se vám pokusí zkazit chvilku na výsluní, a proto je nutné se proti takovým lidem umět obrnit. „Pocházet z jihu a ještě být blond, to není dobrá kombinace. Jakmile vás lidé potkají, automaticky si myslí, že jste hloupá,“ popisuje herečka, které k lepší pověsti role Pravé blondýnky zrovna moc nepomohla. „Já jsem ale ráda, když mě podceňují. O to lepší je jim pak dokazovat, že se pletou,“ prozrazuje s úsměvem svůj recept na spokojený život.

2. Umí si jít tvrdě za svým

Že není žádná hloupá blondýna a co chce, to taky dostane, ale dokazuje i ve svém životě mimo kameru. Věděli jste třeba, že svého první manžela Ryana Phillippa získala tak, že mu na oslavě svých jednadvacátých narozenin na rovinu řekla: „To ty jsi můj narozeninový dárek?“

Bohužel, jak sama přiznává, nebyla to ani tak dávka odvahy a sebevědomí, jako spíš pořádná dávka něčeho, co se jmenuje Midori Sour. „Ani nevím, z čeho přesně to bylo nebo jak to vypadalo. Jen vím, že jsem se toho od té doby nedotkla,“ směje se při vzpomínce na jejich první setkání.

FOTO: Velmi nebezpečné známosti - Faclon

Známost s Ryanem byla skutečně velmi nebezpečná, nakonec vedla k rozvodu. Zdroj: Falcon

3. Má hrůzu z projevů

Je až s podivem, kolik herců má ve skutečnosti problémy s veřejnými projevy. Ani Reese nepatří zrovna mezi exhibicionisty a přiznává, že vystoupit na pódium před mikrofon je jedna z jejích nejhorších nočních můr. „V projevech jsem absolutně nemožná. Nejradši bych před každou řečí utekla, protože se vždycky úplně třesu a začínám se potit i na místech, kde snad ani nejsou póry – třeba na loktech a kolenou,“ popisuje chvilky hrůzy.

Na každém předávání cen je tak na rozdíl od svých kolegů nervózní spíš z představy, že opravdu vyhraje. „Na jednu stranu jsem samozřejmě šťastná, když mě nominují. Ale když pak vyhraju, je to horor. Pořadatelé mě musí na podium vždycky doslova dostrkat,“ přiznává Reese.

4. Líbat Pattinsona? Už nikdy!

V době, kdy kina na pár let ovládla sága Stmívání, toužily dospívající dívky po celém světě po polibku Roberta Pattinsona snad každou noc. Reese Witherspoon by se ale do jeho fanklubu nejspíš nepřidala. Na jejich filmový polibek ve snímku Voda pro slony totiž vzpomíná se smíšenými pocity.

„Bylo to s ním poprvé a snad i naposledy. Rob byl tak nachlazený, že to snad ani víc nešlo. Nikdo, opravdu nikdo z mých filmových partnerů nebyl při milostných scénách takhle nastydlý,“ otřepává se z nepříjemného zážitku herečka.

FOTO: Voda pro slony - Bontonfilm CZ

Prosím, jen mě nelíbej. A hlavně si dojdi pro kapesník! Zdroj: Bontonfilm CZ

„Nebylo to sexy. Bylo to zelené, infekční a nechutné,“ uzavírá Reese se smíchem. Pokud by to jeho fanynky ani přesto neodradilo, nejspíš je na místě dodat, že sám Pattison se posléze přiznal k tomu, že si dokonce utíral nos do hereččiny paruky.

5. Při svlékání musí být pod hypnózou

Není žádným tajemstvím, že se občas někdo musí před natočením erotické scény trochu posilnit nějakým tím alkoholem, ale Reese potřebuje místo nakopnutí spíš naprosté prázdno v hlavě. Na pomoc si totiž pokaždé zavolá hypnotizéra, aby ji psychicky uklidnil. Hollywoodské manýry? Možná. Přesto štábu vyrazila dech až svým nedávným požadavkem.

Při natáčení biografického snímku Divočina se totiž sama rozhodla pro zařazení sexu se dvěma muži do příběhu. Jak sama říká, erotické scény jsou jí sice krajně nepříjemné, ale v Divočině chtěla podat co nejrealističtější výkon. No, jen aby…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Reese Witherspoon. Potřebuje hypnózu, aby se svlékla