Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Sedm: Jméno Kevina Spaceyho chybělo v titulcích

Sedmnáct let starý kriminální thriller patří i v současnosti mezi nejlepší filmy svého žánru všech dob. Věděli jste, že mohl ale skončit úplně jinak?

FOTO: Sedm

Kvalitní scénář a výborné obsazení, tak zní recept na úspěch. Zdroj: distributor filmu

Thriller Davida Finchera z roku 1995 oslnil diváky z mnoha důvodů – hutná atmosféra, zajímavá zápletka, napětí až do konce, vynikající výkony ústřední dvojice v podání Brada Pitta a Morgana Freemana a konečně i ledově chladného Kevina Spaceyho. Sedm se pravidelně objevuje v žebříčcích nejlepších snímků, například časopis Entertainment Weekly ho vyhlásil osmým nejděsivějším filmem všech dob.

1. Magická sedmička

Číslo sedm se neobjevuje pouze v názvu filmu, kde symbolizuje sedm smrtelných hříchů. V začátku snímku začínají všechna čísla domů právě na sedmičku. V sedmé minutě filmu se David Mills telefonicky dozvídá o první ze série vražd. Osudová zásilka je ve filmu doručena v čase 7:07. Nikoho pak už nemůže překvapit, že Brad Pitt za snímek získal 7 milionů dolarů.

2. Drahé deníky

Všechny knihy s poznámkami Johna Doea byly reálné a byly vytvořeny speciálně pro tento film. Trvalo to dva měsíce a produkci její puntičkářství vyšlo na patnáct tisíc dolarů.

3. Přetočený konec

Po prvním zhlédnutí chtělo představenstvo společnosti New Line natočit k filmu nový konec. Brad Pitt tuto možnost naštěstí zavrhl.

4. Utajený Spacey

Role pachatele Johna Doea byla původně nabídnuta i zpěvákovi skupiny R.E.M. Michaelu Stipeovi. Sám Kevin Spacey byl do role obsazen až dva dny před začátkem natáčení. Aby však diváci předem nevytušili, kdo propůjčil vrahovi svou tvář, Spaceyho jméno bylo v úvodních titulcích vynecháno.

FOTO: Kevin Spacey ve filmu Sedm

Spaceymu stačilo pár minut, aby se zapsal do paměti fanoušků.

5. Neplánované zranění

Při natáčení scény, v níž Mills honí Johna Doea v dešti, se Brad Pitt zranil, když mu ruka při pádu prorazila přední sklo auta. Zranění si vyžádalo operaci a bylo později zapracováno do scénáře. Ironií je, že podle původního scénáře se Pitt měl právě v této scéně skutečně zranit, nikoli však na ruce.

Sedm (Seven)

Thriller / Krimi / Drama / Psychologický
USA, 1995, 127 min

Režie: David Fincher
Hrají: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey, R. Lee Ermey, Andrew Kevin Walker, John Cassini, Reg E. Cathey, Bob Collins, Richard Roundtree, Allan Kolman a další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Sedm: Jméno Kevina Spaceyho chybělo v titulcích