Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Annie Hall: Původně to měla být detektivka

Filmy Woodyho Allena jsou originální, trefné a plné jeho osobitého humoru. Sám ve svých snímcích také často ztvárňuje hlavní roli. Nejinak tomu bylo i u Oscary ověnčeného snímku Annie Hall. Věděli jste ale, že Annie Hall skutečně existuje?

Typicky netypický newyorský pár. Zdroj: distributor filmu

Oscary ověnčený film s naprosto banální zápletkou. Tak by se dalo ve zkratce shrnout veledílo Woodyho Allena. Neurotik Alvy potká Annie, která své růžové brýle prakticky nesundává. Komedii o vztahu v úžasném New Yourku okořenil Allen směsicí působivých dialogů, vtáhnutím diváka do děje a rozmanitým scénářem. Zůstává však ještě pár věcí, které jste možná o filmu nevěděli a báli jste se zeptat.

Pokud navíc patříte mezi fanoušky Allena, tento týden mu jde do kin komedie Do Říma s láskou.

1. Ve filmu si zahrála skutečná Annie Hall

Pro hlavní roli Annie Hall byla vybrána herečka Diane Keaton, která je všeobecně známou herečkou. To, co už však každý neví, je fakt, že příjmení Keaton je pseudonym, který skrývá skutečné rodné jméno Hall. A každý má přece svou přezdívku a u milé Diane to není žádná jiná než Annie. Alespoň pro ni nebylo na place složité zvykat si na své filmové jméno.

2. Místo komedie mysteriózní masakr?

Woody Allen původně zamýšlel pro film zcela jiný děj. Místo sledování romantické komedie o dvou zajímavých a podivných lidech jsme mohli pátrat po zločinu. Po pečlivém zvážení však detektivní zápletku vynechal. Na to, že celá romance měla sloužit jako vata pro zcela jiný děj, se snímek setkal s nebývalým úspěchem. Detektivní příběh, který měl být součástí Annie Hall, můžete přesto spatřit v dalším Allenově filmu Tajemná vražda na Manhattanu.

3. Romance bez lásky

Ač se jedná o milostný příběh, žádného vyznání lásky se za celou hodinu a půl nedočkáme. Během celého filmu nezazní ani jednou klasické: Miluji tě. Místo toho si milenci vyznávají lásku prohlášením: Láska není dost silné slovo pro to, abych popsal, jak se cítím.

4. Na natáčení jedině v oblíbeném tričku

Postava Annie Hall a Diane Keaton si jsou blízké nejen jménem, ale i stylem oblékání. Diane Keaton totiž na natáčení nosila oblečení, které pocházelo výhradně z jejího soukromého šatníku. Absence kostymérů bývá při natáčení zcela ojedinělou záležitostí, ale to by nebyl pořádný Woody Allen, kdyby nepřišel s něčím zcela neobvyklým.

Oblékání Annie Hall se později stalo inspirací nejednoho návrháře.

5. Improvizace tvoří ty nejlepší záběry

Pamatujete na scénu, kdy Woody Allen kýchne do kokainového prášku a vy jste se zakuckali smíchy? Tak přesně tato scéna byla výsledkem neúspěšného pokusu o její natočení, kdy Allen omylem kýchl. Ovšem štáb tím rozesmál natolik, že se rozhodl, dopřát toto osvěžení v podobě smíchu i filmovým fanouškům. Děkujeme.

Annie Hall (Annie Hall)

Komedie / Romantický
USA, 1977, 93 min

Režie: Woody Allen
Hrají: Woody Allen, Diane Keaton, Tony Roberts, Carol Kane, Shelley Duvall, Janet Margolin, Colleen Dewhurst, Christopher Walken, John Glover

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Annie Hall: Původně to měla být detektivka