Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Ewanu McGregorovi: Natáčení Star Wars ho strašně nudilo

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

27. 1. 2013

V 90. letech se mnozí režiséři nechali slyšet, že je Ewan McGregor jeden z nejlepších herců Velké Británie. Uplynulo dvacet let a patří mezi ty nejlepší na světě.

S Renée Zellweger si šťastný páreček zahrál rovnou dvakrát. Zdroj: 20th Century Fox

S Renée Zellweger si šťastný páreček zahrál rovnou dvakrát. Zdroj: 20th Century Fox

Ewan McGregor vyrůstal ve Skotsku, kde se mu rodiče snažili zajistit bezproblémové dětství i dospíván. A tak znalí divokého středoškolského života poslali Ewana brzy na konzervatoř do Londýna. Nejdřív vypomáhal v divadle, ale půl roku před maturitou se rozhodl školu opustit a vzít první větší roli.

Průlom nastal natočením snímku Trainspotting, kde si Ewan zahrál mladého narkomana a který mu přinesl spoustu dalších nabídek. Dnes ho známe hlavně jako romantického hrdinu, jenž na cestě za slávou posbíral spoustu ocenění a ukradl nejedno ženské srdce.

1. Upřímný za každou cenu

Ewanovi se podařilo roku 1999 získat roli v dlouho očekávané nové trilogii Hvězdných válek. Film byl sice kasovním trhákem, ale kritici i fanoušci se shodli, že nestál za nic a postrádal pohádkový nádech.

Velká ryba - na takovém poli by s alergií na pyl chytl maximálně velkou rýmu. Zdroj:Columbia Pictures

Velká ryba. Tady ale  se svou alergií chytl maximálně velkou rýmu. Zdroj: Columbia Pictures

Stejný názor měl i samotný herec, který se nechal slyšet, že se na roli těšil, ale celé natáčení nakonec bylo přímo ztělesněním nudy. Na čas se mu tím podařilo znepřátelit si fanoušky i část filmové branže, ale s každým dalším snímkem averze postupně mizela.

2. Se zástěrou kolem pasu ho neuvidíte

Drama Perfect Sense představilo Ewana jako výtečného šéfkuchaře, sám má ale s vařením nemalé problémy. Ewan uznává, že není schopen ani těch nejzákladnější kuchyňských úkonů: „Možná je to nějak dědičné, ale nedokážu být ve vaření nijak pečlivý a pozorný. Upřímně – nemám vlastně ani ponětí, jak něco nakrájet.“

3. Tim Burton z něj udělal pozornějšího rodiče

Hned po dotočení druhého dílu Hvězdných válek byl Ewan obsazen také do filmu Tima Burtona Velká ryba. Tato role prý pro něj byla úžasnou zkušeností a cení si možnosti spolupracovat s mistrem příběhu, jak Burtona nazval.

[youtube_660]ATwFpr7zdH0[/youtube_660]

„Vyprávění všech těch příběhů ve filmu bylo fantastické. Člověku to natřese ego, když ho všichni bez dechu poslouchají,“ směje se herec, „teď když mám děti, tak jsem díky tomu snímku poznal, jak důležité jsou příběhy a jak je mé děti milují. Stejně jako jsem je dříve miloval já.“

4. Sjel na motorce celý svět

Stoupající sláva a náhlá ztráta soukromí Ewana zaskočila a útěchu hledal na dně lahví s alkoholem. Po neúspěchu snímku Ostrov se rozhodl doma nechat manželku a tři děti a vydat se na motorce z Londýna přes New York až po Aljašku, aby si vyčistil hlavu.

To se ukázalo jako dobrý tah pro spravení jeho osobního i profesionálního života. Byl opět spokojený a dobrodružná cesta dala vzniknout snímku Ewan McGregor: Na mašině kolem světa, což ho dostalo zpátky na výsluní.

Milující otec a manžel. Takový je i v soukromí. Zdroj: Summit Entertainment

Milující otec a manžel. Takový je i v soukromí. Zdroj: Summit Entertainment

5. Loučení se psem ho dohnalo k slzám

Při natáčení filmu Začátky si po Ewanově boku zahrál také pes Cosmo, se kterým tvořili nerozlučnou dvojku. „Při jednom z rozhovorů se mě na něj ptali. A já si uvědomil, že se s ním budu muset za týden rozloučit a rozbrečel jsem se přímo před kamerou. Byl to trapas, ale vážně mě to vzalo,“ přiznal se.

Ewanova manželka je sice na psy alergická, ale když ho s Cosmem na place uviděla, dovolila mu pořídit si svého vlastního. O pár dní později si Ewan domů odnášel nového psího kamaráda z útulku. „Sid je Cosmovi velmi podobný, přiznávám, že je to tak trochu náhrada za něj,“ směje se.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Ewanu McGregorovi: Natáčení Star Wars ho strašně nudilo