Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Cate Blanchett: Křehká elfka se opila na Zlatých glóbech

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

16. 3. 2014

Australská herečka působí jako nevinně vyhlížející vládkyně přírody i v reálném životě, která jen stěží může zapadnout do hektického světa celebrit. Ale nenechte se mýlit, i elfí královna to občas umí pořádně rozjet.

Cate Blanchett k herectví tíhla už jako dítě, ale první příležitost zaťukala na dveře teprve v osmnácti, kdy jí během dovolené v Egyptě jeden z hotelových hostů nabídl účast v komparsu. Když v roce 1992 odpromovala na herecké škole, začala se své vášni věnovat naplno. Už o šest let později třímala v rukou svůj první Zlatý glóbus za ztvárnění Alžběty I. ve snímku Královna Alžběta.

V roce 2001 se definitivně zapsala do povědomí široké veřejnosti jako elfí královna Galadriel v trilogii Pán prstenů a pro spoustu diváků jí zůstala dodnes. Na kontě má ale desítky dalších filmů jako je například Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Letec, který jí vynesl zatím jediného Oscara či loňské Jasmíniny slzy, za něž před měsícem obdržela svůj v pořadí už třetí Zlatý glóbus.

V těchto dnech ji můžete vidět ve válečném dramatu Památkáři, kde pomáhá skupině v čele s Mattem Damonem a Georgem Clooneym zachránit umělecké památky, které během války Hitler ukradl nebo se je teprve ukrást chystá, aby je mohl zničit.

FOTO: Cate Blanchett - Pán prstenů - New Line Cinema

Takto má Cate zafixovanou většina diváků. Zdroj: New Line Cinema

1. Roli Galadriel vzala kvůli uším

Roli Galadriel v Pánovi prstenů přijala hlavně proto, aby si splnila svůj netradiční sen. „Zní to komicky, ale jedním z důvodů, proč jsem chtěla hrát Galadriel, byly vážně uši. Vždycky jsem chtěla mít špičaté uši!“ směje se herečka. Ty lotrovské nosila dokonce i po skončení natáčení a jedny pak darovala i manželovi k Valentýnu.

2. Prokleté i požehnané těhotenství

Když čekala Cate své druhé dítě, ztratila možnost zahrát si hlavní roli ve snímku Na dotek, která byla nakonec nabídnuta Julii Roberts. Totéž těhotenství se jí ale naopak stalo výhodou při natáčení filmu Život pod vodou, kde hrála těhotnou novinářku, takže štábu ušetřila peníze za umělé nebo počítačové břicho.

3. Nechce už točit s Bradem Pittem

Působivá byla také její postava v Podivuhodném případu Benjamina Buttona zamilovaná do zázrakem mládnoucího Brada Pitta. Filmování s ním prý ale rozhodně nebyl procházka růžovým sadem. „S ním už nikdy netočím! Byl tak zamilovaný do Angeliny, až se na to nedalo koukat!“ vysvětluje herečka se smíchem.

4. Plastických operací se štítí

Cate je jednou ze zarytých odpůrců nejrůznějších chirurgických vylepšení. O plastikách si nemyslí nic dobrého ani její manžel, který jí údajně pohrozil, že jestli na sebe nechá sáhnout plastickým chirurgem, okamžitě se s ní rozvede.

„Když má člověk děti, jeho tělo se změní, je v tom jakási historie života. Myslím, že není dobré se snažit to vymazat. Když se dnes někomu podíváte do obličeje, vidíte nejdřív jeho zákroky, pak teprve jeho osobnost. Podle mě lidé s takovým vylepšením nevypadají lépe, jenom jinak,“ argumentuje Cate.

FOTO: Cate Blanchett - Jasmíniny slzy - Bioscop

V Jasmíniných slzách vyměnila les za luxusní butik. Zdroj: Bioscop

5. Ocenění přebírala opilá

I když platí tato éterická blondýnka za celebritu, která bulvární noviny příliš neuživí, protože je až příliš spořádaná, přece jen se v lednu postarala o pořádný rozruch, a to rovnou na Zlatých glóbech. Než došlo na její kategorii, tedy Nejlepší ženský výkon v hlavní roli, posilnila se alkoholem natolik, že si pro cenu téměř doklopýtala.

Cate je ale formát a nesnažila se nijak mlžit nebo se vymlouvat na náhlou ztrátu rovnováhy. Médiím nakonec sama otevřeně přiznala, že si z celého ceremoniálu téměř nic nepamatuje. „Byla jsem rozevlátá jako cejchy ve větru. Snad jsem neudělala moc věcí, kterých bych měla litovat,“ doufá herečka.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Cate Blanchett: Křehká elfka se opila na Zlatých glóbech