Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Cameron Diaz: Přes dvacet let nepoužila deodorant

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

10. 5. 2014

Křehká blondýnka? Zapomeňte! Cameron Diaz svou kariéru odstartovala na divokých večírcích, a i když jí často přinesly spíš otravu alkoholem než úspěch, nakonec si své místo na výsluní přece jen vybojovala.

Cameron Diaz - všechno, jen ne nevinná. Zdroj: Columbia Pictures

Cameron Diaz – všechno, jen ne nevinná. Zdroj: Columbia Pictures

Ačkoli Cameron Diaz oslaví v srpnu své 42. narozeniny, člověk by řekl, že skoro nestárne. Už přes dvacet let hraje jednu ztřeštěnou roli za druhou, a tak není divu, že se to promítlo i do jejího života. V šestnácti svou kariéru odstartovala na jedné party, kde si jí všiml zaměstnanec modelingové agentury. Posléze ale zjistila, že ji to více táhne k herectví, a od chvíle, kdy se ve dvaceti poprvé postavila před kameru, razí heslo, že musí ročně natočit minimálně jeden film.

A své předsevzetí plní v několikanásobném měřítku. Svou melancholičtější tvář sice ukázala v dojemném snímku Je to i můj život, přesto se divákům do paměti nejvýrazněji zapsala díky komediím Charlieho andílci, Prázdniny, Něco na té Mary je nebo novějším snímkům, jako je Zkažená úča či Gambit. Momentálně baví fanoušky ve filmu Jedna za všechny, který sice kritici nemilosrdně rozcupovali, ale přesto byl při svém premiérovém týdnu tím nejnavštěvovanějším snímkem a sesadil tak i Kapitána Ameriku.

1. Bojí se dětí jako čert kříže

Radikální názory jsou Cameron vlastní, a tak není divu, že s hrdostí prohlašuje, že nikdy nechce mít děti. Prý má sama hned několik stejně starých kamarádek, které děti také nechtějí, a tak má pocit, že už to konečně může říct nahlas. „Doba se mění, říct, že nikdy nechci děti, už dnes neznamená, že se na vás všichni budou koukat skrz prsty,“ myslí si.

play-sharp-fill

Sama se stále ještě považuje za příliš mladou (žena se čtyřicítkou na krku si to ale může dovolit říct, když vypadá takhle) a nechce se uvázat k něčemu, co by nemusela zvládnout. A nejpřesvědčivější argument ze všech? „Na planetě žije už tak dost lidí. Upřímně? Nepotřebujeme žádné další děti,“ tvrdí herečka.

2. Vydupala si hlídku na stromech

Při natáčení loňského úspěšného snímku Konzultant se Cameron rozhodla, že si nepřeje, aby ji kromě štábu kdokoli viděl při lechtivých scénách. Zajistila si tedy exkluzivní ochranu, aby měla jistotu, že ji nikdo nespatří v nelichotivých pózách. Zašla tak daleko, že místo natáčení obcházeli muži s hlídacími psy a ochranka na případné narušitele dokonce číhala i v korunách stromů.

„Bylo to jako příprava na vojenskou operaci. Producenti mysleli na všechno – nejen aby zastavili veškeré vetřelce, ale aby zabránili i případné medializaci,“ uvedl jeden z členů štábu. Něco vám nesedí? Správně, i nás by totiž zajímalo, jestli ty miliony návštěvníků kina bodyguardi opravdu poctivě zneškodnili.

Je to i můj život, proto chci děti jen ve filmech! Zdroj: allmoviephoto.com

Je to i můj život, proto chci děti jen ve filmech! Zdroj: Magic Box

3. Přitahují ji ženy

Cameron už se párkrát ve svých rozhovorech zmínila, že si myslí, že náklonnost žen vůči ženám nelze zaškatulkovat jen jako projevy lesbické orientace, ale že jde naopak o zcela přirozenou věc.

Je to ale sotva pár dní, kdy se v jedné talk show otevřeně přiznala k tomu, že už měla se ženou i sex. Ačkoli moderátor vypadal při své přehnaně nadšené reakci Skvěle! trochu zaskočeně, Cameron se jen usmála a na otázku, zda už jich bylo víc, jen vyhýbavě odpověděla, že takhle původně otázka nezněla.

4. Sláva přírodnímu porostu!

Pokud vás její sexuální vášně trochu zaskočily, nenechte se mýlit, tahle nevinně vypadající herečka toho má v zásobě mnohem víc. Není to tak dávno, co vydala knihu Body Book, která (právem) šokovala nejspíš všechny, kteří ji četli. Cameron tam zcela bez zábran hovoří o svém těle i o tom, jak s ním zachází – ať už z hlediska potravy nebo osobní hygieny. Jednu kapitolu například věnovala i hollywoodské posedlosti odstranění všech chloupků z celého těla.

FOTO: Zkažená úča - Cameron Diaz

Zkažená muži i ženami, Cameron nikoho nediskriminuje. Zdroj: Columbia Pictures

„Doslechla jsme se, že je dnes velmi módní nechat si laserem odstranit všechno ochlupení z ženských partií. Osobně si myslím, že je to šílený nápad. Pubické ochlupení slouží jako hezká záclonka, která z vagíny dělá malé tajemství pro toho, kdo se snaží dvořit vaší přitažlivosti. Je to osobní rozhodnutí, ale já to prostě musím říct: Zvažte, že necháte svou vagínu oblečenou, dámy. I za dvacet let ji budete chtít předvést někomu výjimečnému, a bylo by pak velmi hezké, kdyby si ji on či ona mohli rozbalit jako dárek, jímž skutečně je,“ píše otevřeně ve své knize.

5. Deodorant? Ale fuj!

Když už jsme u tajů Cameronina těla, přece jen se nechala jednou hollywoodskou posedlostí sama ovládnout. A protože teď hvězdná scéna zásadně ujíždí jen na tom, co je bio, a řídí se heslem čím špinavější, tím chutnější a zdravější, je snadné plout s proudem. Nedávno se tato herečka totiž svěřila, že už přes dvacet let nepoužila deodorant.

FOTO: Charlieho andílci - Lucy Liu, Cameron Diaz a Drew Barrymore - Columbia Pictures

S Lucy Liu a Drew Barrymore jsou nejlepší kamarádky dodnes.

„Nevěřím v antiperspiranty. Myslím, že to je pro ženu dost špatné. Páchnete, protože antiperspirant udržuje všechny pachy uvnitř,“ svěřila se se svojí teorií Cameron. Co dodat, bio je bio. A když se pravidelně umisťuje na žebříčku nejvíc sexy celebrit, možná na tom něco bude. Nebo ji zkrátka volí lidé, kteří se k ní nedostali blíž než na deset metrů.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

5 zajímavostí o Cameron Diaz: Přes dvacet let nepoužila deodorant