Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu: Charlieho andílci otevřou dveře letadla i během letu

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

11. 1. 2014

Sexy, ale nebezpečné. Tak by se daly popsat tři ženy, které každý den čelí nejrůznějším hrozbám, od lačných mužských pohledů až po vybuchující bomby nebo zbraně mířící jim na hlavu. To jsou Charlieho andílci.

FOTO: Charlieho andílci - Lucy Liu, Cameron Diaz a Drew Barrymore - Columbia Pictures

Možná na to nevypadají, ale prát se umí jako chlapi. Zdroj: Columbia Pictures

Dylan (Drew Barrymore), Natalie (Cameron Diaz) a Alex (Lucy Liu) jsou sice naprosto odlišné, ale dohromady tvoří dokonalý tým. Pod vedením neznámého muže jménem Charlie bojují proti korupcím, chrání svědky, zkrátka rády vyhledávají nebezpečí. Falešný případ ukradeného softwaru jim dá ale pořádně zabrat. A tvůrcům zrovna tak.

Akční film plný převleků, zbraní, bojových triků, speciálních efektů a schopností poznat podle zpěvu jednoho ptáčka polohu uneseného přítele je zkrátka ohromující. Při tvorbě tak náročného snímku, kde inteligence i síla Charlieho andílků dosahují téměř nadlidské úrovně, se ale stejně tak musí vyvinout nadlidské úsilí vyhnout se chybám. A to se v případě andílků úplně nepovedlo.

Kde přesně štáb chyboval se dočtete níže nebo si můžete v sobotu 11. ledna zapnout Novu ve 22:15 a přesvědčit se na vlastní oči. A pokud zůstáváte neradi vzhůru, máte možnost vidět Charlieho andílky i v neděli odpoledne na Nova Cinema.

Chyby ve filmu

1. Možná budete hned v prvních minutách obdivovat Dylan, jak dokázala vyhodit toho roztřeseného chlapíka s bombou přivázanou na těle z letadla. Jestli jste ale někdy viděli katastrofický letecký film, asi dobře víte, že otevírat dveře za letu je nebezpečné. A prakticky i nemožné.

play-sharp-fill

Dveře nouzového východu totiž mají bezpečnostní zámky a navíc tím, že se otevírají dovnitř, je kvůli tlaku vzduchu v kabině nikdo za letu ani otevřít nemůže. Dokonce ani Charlieho andílci.

2. Když Alex masíruje Corwina v japonských lázních, rozběhne se a skočí mu s bojovým pokřikem na záda. Když se ale podíváte pozorně, můžete vidět, že ve skutečnosti skočila vedle něho a teprve až po střihu mu stála na ramenou.

3. Pamatujete na fascinující scénu, kdy Dylan vyrábí umělou ruku jen ze získaných otisků prstů, aby mohla zpřístupnit trezor? Fascinující by to ale zůstalo jen v případě, kdyby si Dylan nevyrobila pravou ruku a při odemykání trezoru nepoužila levou, z níž ani otisky neměla.

FOTO: Charlieho andílci - Columbia Pictures

Nemyslete si, i taková záslužná práce si vyžaduje trapné sebeobětování.

4. Ve chvíli, kdy je Dylan u Erica, podívá se jen zběžně na jeho fotku na stole. Je prakticky nemožné, aby z takové dálky viděla rozmazanou a kvůli nízké kvalitě prakticky neviditelnou jmenovku přišitou na bundě vojáka. Jak teda mohla přečíst, že se jedná o Charlieho, to je skutečnou záhadou.

5. Když andílci bojují na pevnosti Erica Knoxe, Natalii zavolá na mobil Pete. Ještě než to zvedne, nadšeně vykřikuje, jak je šťastná, že jí volá zrovna on. Jak to ale mohla vědět, když jí Pete volá z telefonní budky?

6. Je zvláštní, že když se Alex snaží získat data na počítači, mlátí zuřivě do klávesnice a mluví nahlas sama se sebou, malý brhlík se od ní ani nehne. Stačí ale aby se objevil Hubeňour a ještě než stačí vůbec máchnout zbraní nebo cokoli říct, brhlík vyděšeně odletí.

FOTO: Charlieho andílci (3) - Columbia Pictures

V dobrém i zlém, s chybami i bez. Andílci drží při sobě.

7. Jestli lze ale něco na andílcích ocenit, je to smysl pro módu a schopnost vybrat si ten správný materiál. Když ke konci Dylan, Alex a Natalie vyplaví moře na pláž, vstanou a na svém promočeném oblečení nemají jediné zrnko písku. Zázrak, nemyslíte? Pokud jste totiž někdy byli u moře, sami dobře víte, že písek se z vás sype ještě po cestě domů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu: Charlieho andílci otevřou dveře letadla i během letu