Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Drew Barrymore: Za kmotra jí šel Steven Spielberg

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

4. 12. 2012

Věděli jste, že tato na pohled nevinná herečka začala pít už v devíti letech? Tušíte, který slavný režisér je jejím kmotrem? Drew Barrymore vám poodhalí svá nejskrytější tajemství.

Drew Barrymore svou kariéru odstartovala už v pouhých 11 měsících, kdy si zahrála v reklamě na psí granule. Pokud si prohlížíte její filmografii, nestačíte se divit, kolik toho má za sebou. Když k tomu připočtete její hektický život a bouřlivé dětství i dospívání, musí vás napadnout jediné: „Ta holka snad nikdy nespí!“

1. Slavný potomek z klanu Barrymorů

Drew byla udělena pocta v podobě vlastní hvězdy na Chodníku slávy, ze své rodiny už je dokonce pátým člověkem, kterému se to povedlo. A nelze se divit – za kmotra jí šel hned po narození samotný Steven Spielberg.

2. Už v šestnácti šla na plastiku

Drew patří mezi ty obdařenější herečky, přesto byla kdysi mnohem vyvinutější. Už v pubertě byla natolik vyspělá, že jí vlastní hrudník začínal vadit. „Má prsa byla tak velká, že mě předcházela jako jiná osoba. Ahoj, to jsem já – Drew, a tohle jsou moje prsa,“ postěžovala si herečka. Proto si je nechala chirurgicky zmenšit už v šestnácti.

3. Zločinci se vrací na místo činu

V jednom z jejích nejúspěšnějších filmů Charlieho andílci Drew spadne ze skály a skutálí se přímo k domu, kde dva kluci hrají videohru. Vzpomínáte si na tu scénu? Pokud jste navíc fanoušci E. T. Mimozemšťana, jistě vás potěší fakt, že se jedná o stejný dům, ve kterém Drew odstartovala svou kariéru jako malá Gertie.

4. Závislosti jí málem zničily kariéru

To, že Drew je správná pařmenka a život si užívá mnohem víc než plnými doušky, ví snad každý. Ne všichni ale tuší, jak brzo s hýřivým životem začala. „V devíti jsem pila. V deseti jsem kouřila trávu, ve dvanácti šňupala koks. Bulvární tisk si na mně hezky smlsnul,“ potvrzuje.

Muselo zemřít pět kuřat, aby si mohla obléct tuhle hrůzu. Zdroj:20th Century Fox

Najít práci pak bylo mnohem těžší než předtím: „Když jsem byla po odvykacích kúrách čistá a hledala práci, slýchala jsem stále stejnou větu: Od trosky, jako jsi ty, je pěkně odvážné říkat si o tuhle roli.“

5. Bude z ní slavná režisérka?

Možná si vzpomenete, že ve snímku Vyfič! si Drew zahrála jednu z náruživých bruslařek. Méně lidí si ale uvědomí, že to byl zároveň její debut, co se týče režírování. Film nakonec nebyl ani kasovním trhákem, ale ani vyloženě nepropadl, což byl na první pokus opravdu úspěch.

Nedávno se za kameru postavila znovu, tentokrát aby natočila film o konci světa s příhodným názvem The End. Datum premiéry zatím není známé, ale patrně to bude až dlouho po očekáváném konci světa. Pokud tedy nějaký bude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Drew Barrymore: Za kmotra jí šel Steven Spielberg