Menu
TOPZINE.cz
Apetit

5 herců, kteří málem v roce 2013 zemřeli při natáčení. O chlup unikli smrti

Herci rádi trousí veselé příhody z natáčení, ale okamžiky, při nichž jim šlo na place o život, se už moc chlubit nechtějí. Málo nechybělo a pět slavných herců mohlo při natáčení loňských trháků odejít do věčných lovišť.

FOTO: Johnny Depp Halle Berry Jason Statham

Filmoví diváci si herecké povolání většinou představují jako zábavnou a ne příliš náročnou práci, za kterou navíc můžete být velmi dobře placeni. I těm největším hvězdám však mohou při natáčení nastat horké chvilky, při kterých jde do slova o život. Následujících pět herců na place vloni uteklo zubaté o fous.

Jaimie Alexander – Thor: Temný svět

FOTO: Jaimie Alexander Thor Dark World

Představitelce Thorovy kamarádky Sif se kupodivu nic nestalo při natáčení akčních scén, důvod jejího zranění byl mnohem prozaičtější. Při příchodu na plac nešťastně uklouzla po promoklém kovovém schodišti, což vyústilo ve zlomení 11 obratlů a úraz ploténky.

Zraněnou herečku zahltili fanoušci na sociálních sítích vzkazy s přáními brzkého uzdravení, na což ona s díky reagovala pravidelnými příspěvky o průběhu svého léčení. Jeho konec pak oznámila se slovy, že už se konečně může znovu procházet na podpatcích.

Isla Fisher – Podfukáři

FOTO: Isla Fisher Now You See Me

V loňské lehce překombinované krimi Podfukáři předvedla Isla Fisher obdivuhodný kouzelnický fígl, když se vyprostila z uzavřené vodní nádrže plné piraň. Ačkoliv na plátně výsledek vypadal na jedničku, herečka se při natáčení scény málem skutečně utopila.

Zámek od nádrže se totiž zasekl a štáb se zprvu domníval, že se Isla ve skutečnosti netopí, ale jen dobře hraje svůj výstup. Manželku Saschy Baron Cohena se podařilo vyprostit až s pomocí kaskadérů.

Jason Statham – The Expendables 3

FOTO: Jason Statham Expendables 2

Jednomu z největších matadorů současného akčního žánru se ani v reálném životě nevyhýbají situace, které jako by vypadly z jeho filmu. Při natáčení scény, v níž řídí náklaďák, totiž James usedl za volant vozu, který neměl v pořádku brzdy a spolu s vozem skončil v Černém moři.

Všechny na place třetích Expendables zachvátila panika, ale zatímco náklaďák klesal ke dnu, Statham s chladnou hlavou vyplaval na hladinu a celé příhodě se jen smál. Je vidět, že filmový Kurýr má opravdu pro strach uděláno.

Halle Berry – Tísňová linka

FOTO: Halle Berry The Call

Herecké snahy vžít se naplno do emocí postavy mohou končit i ublížením na zdraví. Něco takového zažila při natáčení thrilleru Tísňová linka Halle Berry, když její herecký partner neodhadl správnou míru a při točení bojové scény jí udeřil takovou ránu, že Halle při pádu chytila druhou o zem.

Natáčení sice bylo na pár dní přerušeno, nicméně se ukázalo, že Halle neutrpěla žádné vážnější zranění. Za což může její herecký kolega jen děkovat, jinak by na něj Halleini fanoušci seslali boží hněv.

Johnny Depp – Osamělý jezdec

FOTO: Johnny Depp Lone Ranger

Jeden z nejpopulárnějších herců planety utekl hrobníkovi z lopaty už před třemi lety, když přežil leteckou havárii. Při natáčení Osamělého jezdce pro změnu vypadl ze sedla klusajícího koně a drže se za jeho hřívu se jím nechal dalších 30 metrů táhnout.

V první moment chtěl Depp do sedla naskočit zpátky, nicméně nedokázal čelit koňské rychlosti a skočil na zem. Měl z pekla štěstí, že ho kůň přeskočil a jeho tělo bylo ušetřeno dupání kopyt.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 herců, kteří málem v roce 2013 zemřeli při natáčení. O chlup unikli smrti