Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

10 nejlépe placených modelek na světě. Známá jména poráží mladou krev

Redakce

Redakce

23. 2. 2012

Na špičce nejlépe placených modelek světa se i v loni udržela Gisele Bündchen. Následovaly ji Heidi Klum, Kate Moss a řada andílků Victoria’s Secret.

FOTO: Gisele Bundchen pro Versace 2012

Gisele Bündchen pro Versace jaro/léto 2012, Zdroj: versace.com

Úpadek ekonomiky se výrazně nedotkl světových supermodelek. Deset nejlépe placených modelek světa vydělalo za loňský rok dohromady 112 milionů dolarů. Společnosti totiž raději investují do zaručené kvality, než aby riskovaly a přišly tak o zisk.

Nejvyhledávanější modelky současnosti jsou Gisele Bündchen, Heidi Klum a Kate Moss. Toto trio je zaručeným obchodním úspěchem a jakmile se některá z nich objeví v reklamě, zvednou se prodeje uvedeného produktu průměrně o 40 %. Tak tomu bylo například i se šamponem na vlasy, jehož tváří byla právě Gisele.

Fanynka amerického fotbalu

Jednatřicetiletá brazilská topmodelka Gisele Bündchen, velvyslankyně Dobré vůle a příležitostná herečka, se proslavila začátkem 90. let. Lovec talentů si jí všiml, zrovna když obědvala ve fast foodu. Hvězdou se stala takřka přes noc. Prestižní magazín Vogue o ní prohlásil, že Gisele je začátkem nové éry sexy modelek.

V letech 2000 až 2006 byla jedním z andílků Victoria´s Secret a získala tak status největší světové topmodelky. Za loňský rok si vydělala 45 milionů dolarů.

Gisele ovšem nepatří mezi sobecké hvězdy, které rozhazují za zbytečnosti. Ze svého majetku darovala část například na pomoc Haiti nebo Japonsku.

FOTO: Kate Moss, Doutzen Kroes, Miranda Kerr

Tváře, které časopis zaručeně prodají., Zdroj: doutzenkroes.com, youtube.com

V roce 2000 obletěly svět fotografie, jak Gisele randí s Leonardem DiCapriem. Po pěti letech ovšem jejich vztah skončil. Gisele si uvědomila, že mají jiné představy o budoucnosti. V roce 2009 se vdala za hráče amerického fotbalu Toma Bradyho, se kterým vychovává tříletého syna Benjamina.

Čtyřicítka není konec

Heidi Klum se k modelingu dostala díky nevinné soutěži v časopise. Vyplnila přihlášku a porazila 25 000 uchazeček. Nejprve ale dokončila studium a až poté přijala nabídnutý kontrakt na 300 000 dolarů.

FOTO: Heidi Klum

Zdroj: youtube.com

Do podvědomí celého světa se dostala, když se její fotka objevila na titulní straně prestižního časopisu Sports Illustrated. Stejně jako Gisele byla hvězdou značky Victoria´s Secret.

Ačkoliv jí bude zanedlouho čtyřicet, je stále velmi vyhledávanou modelkou a módní návrháři jí dávají přednost před mladšími kolegyněmi. Její výdělek za loňský rok se odhaduje na 20 milionů dolarů.

Sama sebe považuje v současné době spíše za podnikatelku. Navrhla svou kolekci oblečení, která je nejen v Německu velmi oblíbená. Je také v porotě reality show Germany’s Next Topmodel, která vybírá nové tváře pro přehlídková mola.

Za zpěváka Seala se provdala v roce 2005 a ještě donedávna s ním vychovávala čtyři děti. Před časem však svět obletěla informace, že se tento téměř dokonalý pár rozchází.

Na žebříčku nejbohatších modelek světa se dále umístily Kate Moss, Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Miranda Kerr, Candice Swanepoel, Lara Stone a holandská kráska Doutzen Kroes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejlépe placených modelek na světě. Známá jména poráží mladou krev