Menu
TOPZINE.cz
Cestování

ZOO Praha: Pozvánka do sloního zázemí!

Samcová Jana

Samcová Jana

11. 11. 2009

Sloni ZOO PrahaPražská ZOO nabízí každý listopadový čtvrtek jedinečnou příležitost proniknout prostřednictvím poutavých přednášek zaměstnanců zahrady do zázemí ZOO. Ve čtvrtek 12. listopadu v 18 hodin se ve Vzdělávacím centru budete moci dozvědět, co obnáší práce chovatele slonů.

Jiří Javůrek, Zdroj: zoopraha.cz

Jiří Javůrek, Zdroj: zoopraha.cz

Vrchní chovatel slonů v ZOO Praha Jiří Javůrek Vás zasvětí do každodenní péče o slony. Dozvíte se, jak se se slony pracuje a cvičí, jak se slonům provádí manikúra, kolik toho za den spořádají a jak probíhá jejich zdravotní péče. Zjistíte, co musí každý, kdo by chtěl se slony pracovat, umět, a především rozlousknete odvěkou otázku, jestli se sloni skutečně bojí myší.

Návštěvnost ZOO Praha atakuje rekord z roku 2007

Tehdy celková roční návštěvnost zoologické zahrady činila plných 1 266 944 osob. K překonání rekordu z roku 2007 tedy zahradě schází ještě přes 49 tisíc návštěvníků. Do konce roku zbývají ještě necelé dva měsíce.

Podpořit návštěvnost pomůže bohatý prosincový program, například dne 13. prosince Páté narozeniny gorily Moji, a také reklamní kampaň ADOPTUJTE ZVÍŘE. Adoptovat zvířátko je nejen dobrým skutkem, ale adopce se dá také využít jako krásný dárek pod stromeček.

Společně s těmito akcemi se ZOO Praha bude pozvolna loučit se starým logem – návštěvníci budou moci zakoupit dárkové předměty za zvýhodněnou cenu nebo některé dostanou od ZOO jako vánoční dárek.

ZOO Praha

U Trojského zámku 120/3

171 00 Praha 7 – Troja

Otevírací doba: listopad a prosinec 9-16 hodin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ZOO Praha: Pozvánka do sloního zázemí!