Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Zoo Praha letos slaví 80 let. Nabitý program od března až do konce roku

Redakce

Redakce

21. 3. 2011

Výpravy za poznáním, výstavy, historická zastavení, zooškolka. Zábava pro malé i velké. Tak zní příslib Zoo Praha, jež v letošním roce slaví 80. narozeniny.

FOTO: Jaro začíná, v Zoo Praha to žije barvami

Jaro začíná, v Zoo Praha to žije barvami, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

Již 80 let dělá Zoo Praha radost dětem i dospělým, od doby svého vzniku se však v Zoo Praha leccos změnilo. Přijďte si proto připomenout historické mezníky, radostné příchody na svět, úspěchy a mnohé další. Jubilejní 80. sezóna bude zahájena 26. března!

Při této příležitosti bude slavnostně otevřena galerie a občerstvení ve zrekonstruovaných Gočárových domech, proběhne oslava 6. narozenin samice Hary koně Převalského, erbovního zvířete Zoo Praha, a v neposlední řadě bude také pokřtěna kniha Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské zoo.

Výpravy za poznáním

Zimbabwe, Etiopie, Zambie, Malawi nebo na Antarktida. Zajímáte se o některá z těchto míst? Významní cestovatelé a odborníci se rádi podělí o své zkušenosti během přednáškového cyklu, který probíhá od začátku roku až do 4. dubna. Neváhejte, ke zhlédnutí některé ze zajímavých přednášek máte poslední tři šance.

22. březen –  Zimbabwe a Etiopie – zoolog Přemysl Rabas

Povídání o cestě do Afriky. Putování za neobvyklou kulturou, dech beroucí přírodou, exotickými zvířaty a našimi krajany, kteří zde žijí mezi řekami Zambezi a Limpopo.

29. březen –  Zambie, Malawi – horolezec Petr Hejtmánek

Vášnivý fotograf divočiny, cyklista a horolezec Petr Hejtmánek vás zve na cestu Zambií a Malawi. Zavede vás do nezkrotné divočiny až na břeh jezera Ňasa.

5. duben – Antarktida – exprimátor Pavel Bém a Rudolf Švaříček (CK Livingstone)

Povídání o nekonečně bělostných pláních Antarktidy. Výprava na Mt. Vinson, nejchladnější horu světa. Sbližování s tučňáky, lvouny i lachtany uprostřed liduprázdné pustiny.

Vstupné:20 Kč

Kdy: každé úterý od 18 hodin

Kde:Vzdělávací centrum Zoo Praha

Apríl s pražskou zoo

FOTO: V Zoo Praha se bude soutěžit o pštrosí vejce

V Zoo Praha se bude soutěžit o pštrosí vejce, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

Duben je plný překvapení a slavit se bude opět do sytosti. První dubnový den se o svůj aprílový žertík můžete podělit třeba právě s panem Hrochem na jeho speciální aprílové lince.

Máte také jedinečnou možnost přihlásit své malé ratolesti do zooškolky nebo si zpříjemnit velikonoční pondělí ve výtvarné dílně. Velkou motivací pro malé zoology bude zřejmě i soutěž o pštrosí vejce.

Oslavovat se budou také první narozeniny gorilího mláděte Kiburi a u příležitosti Mezinárodního dne památek proběhne komentována prohlídka Gočárových domů za účasti architekta Davida Vávry.

Program na duben

1. duben    Volejte Hrochovi

2. duben    Za ptačím voláním

9. duben     Den želv

16. duben   Šumné Gočáry

21.  a 22. duben  Zooškola

24. duben   Kiburi slaví 1. narozeniny

25. duben Velikonoční pondělí

30. duben Den zvířecích párů

Z minulosti do současnosti v historickém expresu

I nadále budou oslavy probíhat v plném proudu. Od dubna do října budou mít návštěvníci možnost prozkoumat první stavby, zvířecí osobnosti i významné odchovy.

Vše o historii se tak můžete dozvědět nejenom na oficiálních internetových stránkách Zoo Praha. Zajímavé expozice s touto tématikou najdete také přímo v areálu zoo. Třešničkou na dortu budou nedělní čajová zastavení nad vzpomínkami těch, kteří se na historii pražské zoo podíleli.

Nedělní posezení u čaje

Kdy: každou první neděli v měsíci od 17:00

Nebudou chybět ani napínavé soutěže či poutavé výstavy. Veřejnosti bude představena sbírka upomínkových předmětů, historických plakátů a dalších trojrozměrných suvenýrů. Zasoutěžit si pak můžete v prázdninové soutěži na téma historická pátrání v zoo, jejímž hlavním cílem bude ukázat návštěvníkům odlišnosti minulosti a současnosti.

V letních měsících turisté, zejména děti, jistě ocení komentované jízdy vláčkem, který s vámi pocestuje napříč časem. V letošním roce se máte rozhodně na co těšit. Tak neváhejte a vydejte se s dětmi do džungle uprostřed velkoměsta.

Na památku ze zoo

Kdy: od 4. června

Historický expres

Kdy: od 18. do 24. července a od 8. do 14. srpna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zoo Praha letos slaví 80 let. Nabitý program od března až do konce roku