Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Zombies Jamese Rymana chtějí vaše mozky

Redakce

Redakce

17. 6. 2012

Pravověrní fanoušci Warcraftu a Magic the Gathering se asi budou zlobit. Jejich oblíbený autor totiž začal kreslit zombies.

Kresby a malby Jamese Rymana se asi nikdy nedostanou do popředí zájmu sběratelů výtvarného umění či velkých galerií. Rymanovy výtvory ale míří na zcela odlišnou cílovou skupinu, nežli jsou fanoušci moderního umění.

Svůj život si totiž bez Rymanových děl zcela jistě nedokáže představit nejeden fanoušek Warcraftu, či sběratelské karetní hry Magic the Gathering.

Z toho je patrné, že fantasy a sci-fi tématika je Rymanovým denním chlebem. Nabízí se tu tedy srovnání s velkými jmény tohoto žánru jako je Louis Royo nebo Frank Miller.

S těmi se sice Rymanovy díla, co se týče provedení detailu či tématické nápaditosti, srovnávat opravdu nemohou, ale na druhou stranu, pokud jste fascinováni světem spoře oděných sexy bojovnic a magických bytostí, nemůžete s jeho tvorbou šlápnout vedle.

foto: malba Zombie Grave Girld od britského kreslíře Jamese Rymana

Tato dívka ve večerní róbě se zřejmě ztratila na hřbitově a ehmm….. © James Ryman

A pokud vás náhodou ani jeden z výše jmenovaných žánrů nepřivádí do vytržení a spíše vás sem přitáhl titulek, nemusíte si zoufat. James Ryman se totiž rozhodl překročit hranice svých ozkoušených žánrů a zabrousit i do oblasti béčkových hororů.

Jestli se tedy řadíte k jednomu z oněch bizarních individuí sledujících nespočetnou plejádu snímků se zombie tématikou stále dokola a o Romerově Noci oživlých mrtvol tvrdíte nejen, že je kultovní, ale že je to taky nejlepší film vůbec, vychutnáte si jeho nejnovější počin jako skutečnou lahůdku.

foto: malba zombie nevěsty od Jamese Rymana

Ideální nevěsta pro zombie romantiky © James Ryman

Co na tom, že zombíci na Rymanových plátnech vypadají přehnaně stylizovaně a uměle, že spíše než děs a hrůzu vyvolávají úsměv. Pokud jste skutečnými fanoušky zombies, stejně si budete přát si tenhle manýristický kýč pověsit do obýváku, a o tom to je.

foto: malba ze zombie kalendáře Jamese Rymana

Zombies Jamese Rymana nemají šprty příliš v lásce © James Ryman

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zombies Jamese Rymana chtějí vaše mozky