Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Známe inscenace z Otáčivého hlediště. Léto začíná i v Českém Krumlově

FOTO: Otáčivé hlediště Český KrumlovTOPZINE.cz přináší výběr z programu Jihočeského divadla, který se představí před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Opět přijede argentinský tenorista José Cura, činoherního provedení se dočká Dekameron a baletního zase Romeo a Julie.

FOTO: Otáčivé hlediště Český Krumlov

Otáčivé Hlediště Český Krumlov má kouzelnou atmosféru Zdroj: Petr Hasal, otacivehlediste.cz

Letošní sezona na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově je plná velkých jmen. Po roce se vrátí argentinský tenorista José Cura v hlavní roli Cania v opeře Komedianti. Ve stejné roli se návštěvníkům točny opět představí také WeiLong Tao, držitel Ceny Thálie.

Letos se odehraje několik premiér. Patří mezi ně slavné dílo italského renesančního autora Giovanniho Boccaccia Dekameron v činoherním provedení. Premiéra baletní scény uvede Shakespearova Romea a Julii a soubor opery představí Verdiho Rigoletto.

FOTO: Robin Hood Český Krumlov

Robin Hood se opět objeví před Otáčivým hledištěm

Na scéně Otáčivého hlediště se také objeví hry z předchozí sezony. Připomenou se tituly jako Sluha dvou pánů, Robin Hood a loutkoherní pohádka Kocour v botách. Mezi reprízami nebude chybět ani opera Komedianti či Shakespearova komedie Jak se vám líbí.

Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí od 300 do 2 900 korun. V Českém Krumlově se začalo hrát už 7. června a poslední představení diváci zhlédnou 8. září.

TOPZINE.cz vybírá z programu

Opera Komedianti je atraktivní tím, že ukazuje, co život dělá divadlem a divadlo životem. A jako v životě i v opeře je nutné nahlédnout pod povrch a uvidět skutečnou tvář divadla i života.

Režie: Josef Průdek
Hudební nastudování: Mario de Rose
Hrají: José Cura/WeiLong Tao, Gabriela Kopperová, Jana Šrejma Kačírková, Alexandr Beň a další

FOTO: Opera Komedianti

Opera Komediatni v Českém Krumlově

Klasická pohádka Kocour v botách se odehraje v jednom z nejkrásnějších parků světa. Kocour, který nosí boty, pán z Nemanic i zlý kouzelník, nic z toho na scéně nebude chybět a pohádka propůjčí divákům klíč do země fantazie.

Režie: Jan Jirků
Hrají: Filip Jevič, Gustav Hašek, Stanislava Drápelová, Denisa Posekaná, Petr Hubík a další

FOTO: Loutkohra Kocour v botách

Kocour v botách jako klíč od brány dětské fantazie

Komedii Jak se vám líbí renesančního dramatika Williama Shakespeara režíruje David Radok. Vypráví o různorodosti lásky a o svobodě, jež může přinést vyhnanství.

Režie: David Radok
Hrají: Petr Šporcl, Roman Nevěčný, Pavel Oubram, Ondřej Volejník, Jan Hušek a další

FOTO: Jak se vám líbí před otáčivým hledištěm

Jak se vám líbí poodhalí divákům různorodost lásky

Shakespearovo dílo Romeo a Julie patří k nejklasičtějším. Na Otáčivém hledišti uvidíte příběh o velké lásce a o nenávisti dvou rodů v baletním zpracování. Drama řečí těla ukáže pravou strukturu lásky mezi nenávistivou a krutou společností.

Choreografie a režie: Attila Egerházi
Hudba: Sergej Prokofjev
Tančí: Šimon Kubáň, Cristina Porres Mormeneo, Nikol Šneiderová, Peter Rovó, Jakub Sadílek a další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe inscenace z Otáčivého hlediště. Léto začíná i v Českém Krumlově