×
TOPZINE.cz

Zlaté glóby 2014: Nominacím dominuje Špinavý trik, Rivalové neuspěli

FOTO: American Hustle - Amy Adams a Christian Bale
Špinavý trik v nominacích na Oscary zabodoval, šanci má i Amy Adams a Christian Bale. Zdroj: Columbia Pictures

Asociace zahraničních novinářů dnes oznámila nominace 71. ročníku Zlatých glóbů. Mezi favority jsou v Česku dosud nepromítané snímky Špinavý trik, 12 let v řetězech nebo Nebraska. Ceny se předají 12. ledna.

Špinavý trik v nominacích na Zlaté glóby zabodoval. Zdroj: Columbia Pictures

Filmy 12 let v řetězech a Špinavý trik odcházely z letošního nominačního ceremoniálu Zlatých glóbů jako nejúspěšnější, oba získaly po sedmi nominacích. Drama 12 let v řetězech vypráví skutečný příběh svobodného, ale později zotročeného černocha, což se jeví jako přitažlivé téma k ocenění. V kategorii Nejlepší drama bude proti němu stát Gravitace, Rivalové, Kapitán Phillips a Philomena.

Dobře může dopadnout i Špinavý trik, neboť jde o nejnovější snímek Davida O. Russella, který letos posbíral filmové ceny s Terapií láskou. Jeho novinka bude v kategorii Nejlepší komedie/muzikál soupeřit s filmy Vlk z Wall Street, Her, Inside Llewyn Davis a Nebraska.

Právě komediální drama Nebraska o starém muži a jeho synovi má díky pěti nominacím slušné šance uspět alespoň v jedné kategorii. Po čtyřech nominacích obdržela Gravitace a Kapitán Phillips. V druhém jmenovaném snímku exceluje Tom Hanks, který se proto nepřekvapivě objevil i mezi nominovanými na nejlepšího herce v dramatu.

Na druhou stranu o neúspěchu se mluví v souvislosti s Rivaly, kteří jsou nominováni jen dvakrát – vedle filmu i za herecký výkon Daniela Brühla v roli Nikiho Laudy. Dvě nominace posbíral také Scorseseho Vlk z Wall Street, Jasmíniny slzy Woodyho Allena nebo Her s Joaquinem Phoenixem. O jednu víc obdržel snímek Mandela: Long Walk to Freedom.

FOTO: Rivalove
Rivalové vykřesali na Zlatých glóbech jen dvě nominace. Zdroj: Bioscop

Kategorie Nejlepší cizojazyčný film se znovu obešla bez české účasti. Bojovat zde bude mimo jiné Život Adele, Hon a Velká nádhera. Mezi animovanými filmy se utkají Croodsovi, Já, padouch 2 a Ledové království.

V televizních kategoriích mají čtyři nominace House of Cards a Liberace!, tři u každého z nich jsou přitom za herecký výkon. O jednu nominaci méně získal Perníkový táta, ale i v tuzemsku méně známé projekty Dobrá manželka, The White Queen a Dancing on the Edge. V hereckých kategoriích nechybí Jim Parsons za The Big Bang Theory nebo Zooey Deschanel za New Girl.

Slavnostní večer s vyhlášením vítězů se uskuteční 12. ledna. Moderátorské role se stejně jako v předchozím ročníku chopí komediální dvojice Tina Fey a Amy Poehler.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..