Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Živoucí motorky. Unikátní projekt posouvá hranice bodypaintingu

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

25. 2. 2013

FOTO: bodypainting_motorky2Není motorka jako motorka. Při pohledu zblízka zjistíte, že tyhle jsou poskládané z lidí! Unikátní projekt vznikl pod vedením bodypainterky Triny Merry, jíž se živoucím plátnem stali jogíni a tanečníci.

video
play-sharp-fill

Záměrem byla promoční akce studia i.d.e.a k uvedení mezinárodní motocyklové show. Studio tedy oslovilo Trinu Merry a její galerii Art Alive, aby proměnily pečlivě vybranou skupinu instruktorů jógy, cirkusových umělců a ohebných tanečnic ve tři různé motorky. A výsledek? Žlutá silniční motorka, šedo-červená terénní a cruiser s odstíny do modra, všechny složené z lidských těl.

„Bylo to jako obří puzzle. S těmi dokonale atletickými, silnými těly ale byla radost je skládat. Nakonec se z toho stal nejnáročnější, nejvíce ambiciózní a zároveň i nejvíce úspěšný projekt, na kterém jsem kdy pracovala,“ ohodnotila Trina Merry dokončené dílo.

Náročné to ale bylo i pro modely, na které malovala: v nepřirozených pozicích museli pro focení setrvat mezi deseti vteřinami a dvěma minutami, celková doba výroby každého motocyklu byla 18, 15 a 13 a půl hodiny. Jistě si dokážete představit, kolik námahy je vůbec stálo protáhnout tělo tak, aby jej dostali do správné pozice. Pro co největší komfort účastníků byl na místě vždy k dispozici masér.

Galerie Art Alive se bodypaintingem zabývá profesionálně. Sídlí v San Franciscu, služby však poskytuje po celém světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Živoucí motorky. Unikátní projekt posouvá hranice bodypaintingu