Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Zimní náladu vám zlepší svěží jarní a letní barvy

Redakce

Redakce

27. 1. 2011

FOTO: Módní oblečeníZimní období s sebou kromě sněhu, ledovek a zimních radovánek přináší nekdy také smutnou, melancholickou náladu. Je to především z nedostatku slunce a barev, které nám přináší jaro a léto. Jak tuto náladu zlepšit? Čtěte dál.

FOTO: Módní oblečení

Módní oblečení, Zdroj: New Yorker

Je mnoho způsobů, jak se této občas smutné zimní náladě vyhnout. Můžete sportovat, číst zajímavé knížky, malovat, poslouchat hudbu, věnovat se rodině. Nebo se můžete podívat do šatníku a zjistit, jaké věci nosíte, které barvy vás obklopují, kde máte v oblékání mezery a proč ta zimní bunda vypadá tak šedivě?

Každý den cestuji městem a pozoruji lidi kolem, jejich spěch, shon, náladu a samozřejmě oblečení, které v zimě nosí. Podívejte se sami, a co vidíte? Šeď, tmavé barvy, znova šeď. Jak smutné a fádní. Z těchto barev nejsem moc nadšená, nedokážou mě potěšit ani zpříjemnit čekání na autobus.

FOTO: Zimní oblečení

Zimní oblečení v šedých tónech je praktické, ale posmutnělé, FOTO: Martin Koubek, Topzine.cz

Barvy převládající u kabátů, bund určených pro všední nošení jsou šedá, černá, modrá, hnědá, červená, občas spatříte bílou, béžovou, zelenou, zlatou, stříbrnou. Světlé odstíny jsou ale spíše výjimkou.

Sportovní zimní oblečení je mnohem pestrobarevnější, světlé odstíny kombinované s tmavšími jsou naopak velice vyhledávané. V tomto oblečení ale většinou nechodíme do práce. Avšak můžeme si z něj vzít inspiraci a přizpůsobit si ji svému vkusu.

Z praktického hlediska jsou tmavé odstíny oblečení pochopitelně lepší. Ušpiníte se, přesto se nějaká šmouha na kabátu ztratí a člověk nemusí ihned shánět čistírnu. Pokud se chcete stát součástí tohoto šedého, zimního kolotoče, je to vaše volba. Jestli vás ale tyto typické barvy pro zimní oblečení nudí, zkuste rozbít tuto fádnost a poohlédněte se po něčem, co vás rozzáří a rozveselí.

FOTO: Zimní barevné oblečení

Veselé barvy na zimním oblečení, Zdroj: New Yorker, Ann Christine (mikina)

Jednoduché tipy, jak být v zimě jarní/letní

Článků o barvách vychází dnes a denně kvanta. Určitě najdete doma i nějakou knížku nebo časopis, kde se popisuje barevná typologie člověka a to, jaké barvy k danému typu sednou. Ale i bez těchto pouček, příruček a návodů bude stačit jedna věc: postavte se před zrcadlo a vyzkoušejte, co vám sluší nejvíce.

Věřte sami sobě a tomu, že barva vám dodá energii, zlepší náladu i zpestří den. Pokud tohle přijmete za své, budete v barevných odstínech vypadat úžasně. A když si nevíte rady nebo nemáte cit na barvy, tak se zeptejte se rodiny a přátel. Minimálně jeden člen, jedna kamarádka bude vědět, co vám nejvíce sluší a rádi vám poradí.

A nemusíte hned kupovat nový kabát či svetr, abyste docílili veselejšího vzhledu, stačí se spolehnout na doplňky, kterých je v dnešní době dostatek, a není problém sehnat pomalu jakýkoliv požadovaný odstín.

FOTO: Zimní oblečení

Zimní oblečení ve veselejších barvách a s barevnými doplňky, Zdroj: Orsay.com

Jaké jarní/letní barvy letí?

Jarní barvy pro tento rok jsou lehké a jemné, objevují se na všech módních doplňcích. Patří sem pastelová růžová, zelenožlutá nebo světle šedivá. Stačí si vybrat váš oblíbený odstín a vhodně jej zkombinovat s ostatním oblečením a dodat tak svému vzhledu svěžest.

Letní barvy pro letošní rok jsou obdobné. Tradičním hitem je barva bílá, dále lila, světle zelená, žlutá, námořnická modř, černá i oranžová. Mezi další oblíbené barvy léta patří také šedomodrá, modrozelená, modrofialová, světle modrá, švestková, růžová, malinová, třešňová, smaragdová, zelenošedá, šedá a černohnědá. Barev a odstínů je mnoho, určitě si najdete tu svou.

FOTO: Móda

Jeden barevný doplněk dokáže divy, Zdroj: marks-and-spencer.cz

Jaké doplňky oživí váš vzhled?

Šála, čepice, rukavice, klobouk, taška, pásek. Stačí zvolit správný tvar, odstín a zkombinovat vše se svrchním oblečením. Inspirujte se módními značkami a nebojte se změn. Barvy světlých odstínů frčí a je na vás, jestli se tomu poddáte a budete v zimě vidět. Ostatní si na vašem svěže barevném outfitu smlsnou oči a vy jim tak nevědomky zlepšíte náladu. Zkuste to!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zimní náladu vám zlepší svěží jarní a letní barvy