Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zimní Masters of Rock 2011 nabídne hutný metalový program. Vstupenky zde

Martin Palounek

Martin Palounek

13. 8. 2011

FOTO: Gamma RayVe zlínské sportovní hale proběhne v sobotu 26. listopadu sedmý ročník jednodenního metalového festivalu Zimní Masters of Rock. Fanoušci se tak mohou těšit na hvězdy, jako jsou Gamma Ray, Amon Amarth, Testament či Morbid Angel.

FOTO: Gamma Ray

Gamma Ray, Zdroj: gammaray.org

Zimní Masters of Rock vznikl v roce 2005 jako klon klasického letního festivalu Masters of Rock. Vzhledem k tomu, že v době konání akce je již zima v plném proudu, má tak zimní modifikace festivalu naprosto odlišnou atmosféru. Od rozlehlé plochy Jelínkovy likérky se snad prostředí sportovní haly už víc lišit nemůže.

Rovněž není prakticky možné uspořádat v takovýchto podmínkách vícedenní akci, proto se pořadatelé usilovně snaží natlakovat program co možná největším počtem kapel se zvučnými jmény. Nejinak je tomu i letos.

Gamma Ray s překvapením

Opět se k nám vrací fanoušky opěvovaní power metaloví šílenci z Německa – Gamma Ray. Až dosud vystupovali na jednom z Masters každý druhý rok (letní 2006, 2010, zimní 2008), ale toto pravidlo letos milerádi poruší. Navíc svým posluchačům nabídnou něco velmi netradičního v podobě originálních show, nazvaných Skeletons and Majesties.

Čtěte také: Hrát v Německu je jak hrát pro sousedy, říká frontman Gamma Ray

Jako Skeletons jsou titulovány skladby, které vznikly před dávnými časy, ale nikdy nedostaly dostatek prostoru na koncertech. Majesties jsou na druhou stranu songy, jejichž aranžmá Gamma Ray lehounce předělali. Netradiční pojetí a akustické jamy podpoří exkluzivní host: Michael Kiske. Dvě nejvýznamnější jména Helloween se tak potkají pod jednou střechou.

Něco pro tvrdší nátury

Kdo touží po pořádném vikingském nářezu, bude v sedmém nebi se švédskými Amon Amarth. Od loňského špičkového výkonu na Metalfestu obohatili svou tvorbu o další desku, Surtur Rising.

S nádechem moderního metalu přijedou američtí metalcoreoví borci As I Lay Dying. Doslova ohromnou masu zvuku můžeme očekávat od symphonic-death metalového souboru Septicflesh. Jejich nové, instrumentální album nese název The Great Mass. U deathmetalu ještě zůstaneme, novou desku Illud Divinum Insanus představí Morbid Angel.

Nezapomeňte pořídit vstupenky za 550 korun!

Pořadatelé letos evidentně mysleli na všechno, takže kdo si bude chtít užít trošky pořádného thrashe, nechť se připraví na nářez od americké kapely, která vznikla již na počátku osmdesátých let. Testament v čele se zpěvákem Chuckem Billym přináší zbrusu nový počin The Dark Roots of Earth.

Zpátky k melodice

Ani heavíčkáři nebudou o nic ochuzeni. Je na čase se připoutat, protože se vrací Timo Tolkki s novou, a ještě zářivější sestavou než posledně. Jeho Revolution Renaissance byla naprostým propadákem, tak tentokrát vsadil na silné trumfy. Svůj projekt Symfonia doslova prošpikoval hvězdami metalové oblohy.

Zpěvák André Matos, kdysi nejvýznamnější postava Angry, později jeden z klíčových hlasů Avantasie, se opět staví do role frontmana. Za bicí si sedne další z armády Helloween veteránů, Uli Kush. Tolkki na svou stranu rovněž přetáhl svého kamaráda ze Stratovarius, Janiho Kainulainena. Zdá se vám, že někdo chybí? Tak se těšte na poslední hvězdičku, za klávesy se totiž postaví Mikko Härkin, bývalý člen finské sestavy Sonata Arctica.

Ryze heavy metalový nášup nám naservírují švédští Bullet s novou, motorkářsky laděnou deskou Highway Pirates. Rovněž ze Švédska přichází hudebně-taneční show od kapely Blowside, která také představí novou nahrávku, Dystophia Lane.

Akce s unikátním lineupem v nezvyklou roční dobu, která v Čechách nemá obdoby, to je Zimní Masters of Rock 2011. Jako obvykle by neměla chybět ani velkolepá afterparty s promítáním. Zimní Masters je rovněž událostí, kde budou vyhlášeny kapely, které budou vystupovat na dalším ročníku letních Masters. Nezmeškejte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zimní Masters of Rock 2011 nabídne hutný metalový program. Vstupenky zde