Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Zimní designové inspirace pro vaši ložnici

V zimě toužíme, více než kdy jindy, po hřejivé náruči postele. Proto se rozhodně vyplatí změnit před příchodem zimy vzhled ložnice a přeměnit ji v oázu světla a tepla. Na jaké barvy vsadit, které materiály nevynechat a na co rozhodně nesmíte zapomenout?

Oblečte postel do bílé barvy a vytvořte zimní království

Středobodem každé ložnice je postel. Ta je totiž hlavní hvězdou interiéru a díky ní si každou noc můžete užívat pohodlí, luxusu a klidného spaní. Její samozřejmou součástí by měla být luxusní matrace, která vám poskytne ideální podmínky pro spánek. Jak ovšem z postele udělat hlavní hvězdu? Zahalte ji do bílé barvy. Začněte od prostěradla, pokračujte přes ložní prádlo a zakončete to bílým přehozem. Bílá je nejenom typická pro zimu, ale je také známkou čistoty a výborně se hodí do designové ložnice. S její pomocí ze své ložnice vytvoříte hotové zimní království. Bílou barvu doplňte krémovými a smetanovými tóny.

Jak zařídit ložnici v duchu vánočních barev

Jste-li milovníky typických vánočních barev, inspirujte se jimi při zařizování své zimní ložnice. Postel zahalenou do trendy bílé doplňte červenými závěsy a doplňte je koberečkem k posteli ve stejné barvě. Aby bylo vánoční trio kompletní, přidejte do ložnice několik celozelených pokojových rostlin.

Zaměřte se na vhodné materiály ložního prádla i pyžama

Protože zimní měsíce znamenají chlad a brzkou tmu, zaměřte se také na vhodné materiály. Čím teplejší, tím lepší. V zimě oceníte společnost huňatých dek a zateplených přikrývek. Co se materiálů povlečení a pyžama týče, obklopte se bavlnou a flanelem. O vaše příjemné usínání a kvalitní spánek se postarají také vhodně zvolené polštáře, které vaší krční páteři poskytnou výbornou oporu.

Zimní ložnice

Zdroj: Shutterstock

Osvětlení volte intimní a v teplých odstínech

Aby byla vaše ložnice útulná, podpořte tento dojem s pomocí vhodně zvoleného osvětlení. Oblíbené jsou stolní lampičky na nočním stolku, ale také světýlka nad postelí. Ať už v podobě malých žároviček, které se věší na vánoční stromky nebo v podobě trendy neonů. Útulnost interiéru propůjčí také svíčky. Ty aromatické ložnici ještě k tomu i příjemně provoní.

Dřevěné doplňky a dekorace

Nezapomeňte do své ložnice vnést také přírodní prvky. Oblíbené a moderní jsou zejména dřevěné prvky. Ať už se jedná o masivní nábytek nebo o dřevěné bedýnky, které můžete vyskládat na sebe a vytvořit z nich originální úložný prostor a dekoraci v jednom. Kromě nábytku z bedýnek se v ložnici skvěle vyjímají také proutěné dekorace. Proutěné nádoby jsou prodyšné, tudíž se v nich dá skladovat špinavé prádlo, ale i to čisté. Na noční stolky se kromě lampy dají položit také malé proutěné košíky, které poslouží jako odkládací prostor.

Zima, kam se podíváte

Útulnou atmosféru ložnici neuberou ani vyloženě zimní prvky. Například sněhové vločky, svícny, nejrůznější girlandy, vánoční věnce, anebo postavy skřítků, Santa Klause a dalších. Vánoční a zimní dekorace, které svítí, podpoří příjemnou atmosféru v místnosti. Toužíte-li zahalit do vánočních motivů i vaši postel, použijte deky s vánočními vzory místo přehozů a přidejte několik polštářků s identickými motivy.

Zimní ložnice

Zdroj: Shutterstock

Užívejte si pohodové atmosféry ve vaší ložnici díky několika změnám, které před příchodem zimy uděláte. Ať už se rozhodnete pro bílou paletu a zabalíte celou vaši ložnici pouze do bílé, nebo přidáte červené a zelené prvky, popřípadě rovnou vsadíte na zimní a vánoční motivy, nezapomínejte hlavě na to, aby ložnice byla útulná. Přidejte hřejivé přikrývky a deky a užívejte si každou noc usínání na vaší pěnové luxusní matraci, obklopeni vašimi oblíbenými dekoracemi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zimní designové inspirace pro vaši ložnici