×
TOPZINE.cz

Zemřel hlas Chandlera z Přátel, dabér Rostislav Čtvrtlík

FOTO: Mathew PerryPo dlouhé a těžké nemoci v neděli nad ránem zemřel herec a dabér Rostislav Čtvrtlík. Dlouholetému členu pražského Divadla pod Palmovkou bylo pouhých 47 let.

FOTO: Mathew Perry

Herec trpěl nádorovým onemocněním, se kterým bojoval více než pět let, potvrdila Barbara Tůmová z Divadla pod Palmovkou, kde již od září předchozího roku kvůli nemoci nemohl působit.

Rostislav Čtvrtlík se narodil 9. listopadu 1963 v Olomouci, kde vystudoval Střední průmyslovou školu a následně herectví na pražské DAMU. První angažmá získal v tehdejším brněnském Státním divadle a v roce 1992 odešel do Divadla pod Palmovkou.

Mezi nejslavnější Čtvrtlíkovy divadelní role patřila postava Lennieho ve Steinbeckově hře O myších a lidech, která měla dokonce 300 repríz. K dalším patří například Cheech v Allenových Výstřelech na Broadwayi nebo Samka v inscenaci dramatu Gabriely Preissové Gazdina roba či náčelníka Bromdena ve Wassermanově Přeletu nad kukaččím hnízdem. Dále hostoval na jevišti Divadla v Celetné, v Divadle ABC nebo v Divadle Na Fidlovačce.

Zahrál si také v řadě televizních seriálů jako třeba v krimi komedii Četnické humoresky a novějším rodinném dramatu Vyprávěj. Mimo to se věnoval televiznímu i filmovému dabingu. Proslul zejména  dabováním Chandlera Binga (Methewa Perryho), známého ze seriálu Přátelé.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..