Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Září je měsícem gastronomie. Víme, kam za specialitami

Redakce

Redakce

5. 9. 2012

Devátý měsíc tohoto roku nabízí nepřeberné množství gastronomických zážitků. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější z nich, které byste si určitě neměli nechat ujít.

FOTO: Krevety

Na Středomořském trhu a FoodParade rozhodně nebude nouze o mořské plody. Zdroj: www.sxc.hu

Šermování, střelba z luku a nejen to vás čeká na vinobraní v Praze

Září je již tradičně měsícem vína. Celou republiku zaplaví stánky vinařů a burčák teče proudem. Vinobraní se jako každoročně i letos bude konat na mnoha místech Čech včetně Prahy. V hlavním městě proto určitě nevynechejte vinobraní na Pražském hradě (15.-16.9.) nebo v Troji (16.9.). Na Hradě se dozvíte něco o cimbálce, spatříte šermířské vystoupení nebo se seznámíte s dětskými folklorními soubory. V Troji vás čeká střelba z luku a kuše, nebo se můžete nechat zasvětit do enologie pomocí chystaných seminářů o víně.

Na Pálavské vinobraní lákájí příznivce dobré hudby

Pokud si ale chcete udělat výlet dál než v rámci hranic hlavního města, pak určitě vyražte do Mikulova na Pálavské vinobraní (7.-9.9.). Čeká vás spousta doprovodných aktivit. Na své si přijdou i hudební fanoušci. Vystoupí zde mimo jiné Chinaski, No Name, Čechomor nebo Sto zvířat a mnoho dalších. Uvidíte také představení tanečního divadla, soubor valašských tanců, kejklíře i komedianty.

Pokud vinobraní v Mikulově nestihnete, o týden později se koná Znojemské historické vinobraní (14.-15.9.), kde se můžete těšit na cimbálku, slováckou dechovku, středověké tance, šermířské turnaje, bubenické vystoupení nebo ohnivé kejklíře. Zkrátka nepřijdou ani děti. Mají možnost shlédnout loutkové divadlo nebo kouzelnické vystoupení.

Pokud je pro vás oblast Moravy příliš daleko, můžete se jet podívat na vinobraní do Litoměřic (21.-22.9.), které patří mezi nejoblíbenější destinace v rámci vinobraní vůbec, do Mělníka (21.-23.9.) nebo na Karlštejn (29.9.-30.9.).

Pojďte si užít spoustu zábavy s oslavami vína a patřičně se rozloučit s  astronomickým létem

Vinobraní ale není jediné, co vás v měsíci září čeká. Kromě již tradičních farmářských trhů se v Praze můžete těšit na Festival středomořských chutí, který se bude konat ve dnech 6.-9.9. Zde se můžete těšit na lahůdky např. z Řecka, Itálie nebo Španělska. Samozřejmě nebude chybět ani hudební doprovod v podobě latinsko-americké hudby, jazzu nebo chansonů. Prostředí na Kampě, kde se festival koná, má navíc zvláštní uvolněnou atmosféru, která vám pomůže v duchu cestovat do jídlem zastoupených destinací a poznávat cizí kulturu pomocí vlastního jazyku, což je pro mnohé z nás příjemná zkušenost.

FoodParade jak se patří se specialitami všeho druhu!

Dalším gastronomickým svátkem je již druhý ročník FoodParade. FoodParade je festival jídla konaný v konírně trojského zámku (8.-9.9.). Těšit se zde můžete na ochutnávky jídla připraveného vybranými pražskými restauracemi. K ochutnání budou např. steaky restaurace Dock House, thajská kuchyně v podání Občanské Plovárny nebo třeba zvěřinové ragú U Modré Kachničky.

Milovníci sladkých pochutin jistě ocení nabídku Cukrárny Saint-Tropez nebo Palačinkárny Galetky. Seznam restaurací, jejichž pokrmy budete moci okusit, je dlouhý, proto se přijďte o jejich kvalitě přesvědčit sami.  O netradiční jídla tu však jistě nebude nouze.

Na měsíc září vám proto přeji dobrou chuť!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Září je měsícem gastronomie. Víme, kam za specialitami