Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Začíná Svět knihy 2013. Těšte se na Fulghuma, Kocábovou i Literární míli

Redakce

Redakce

16. 5. 2013

Knihomolové a knihomolky, zbystřete! V pořadí už 19. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2013 startuje ve čtvrtek 16. května a potrvá až do konce týdne.

FOTO: Svět knihy

Svět knihy Praha 2013 je za dveřmi. Zdroj: Eva Makovská, TOPZINE.cz

Tradiční knižní svátek letos nabídne celkem třicet vystavovatelů a hostů z celého světa. Nebudou mezi nimi chybět skandinávské země ani exotický Tchaj-wan či Saudská Arábie.

Čestným hostem letošního ročníku bude sousední Slovensko, které návštěvníkům a návštěvnicím přiveze bohatý program s mottem: Slovensko (po)čítajte s námi. Z řad slovenských literátů na festivalu vystoupí mimo jiné prozaik a dramatik Jozef Banáš, básnířka a překladatelka Mila Haugová či nadějná autorka s iráckými kořeny Emíre Khidayer.

Rozmanité cesty poezie

Letošní Svět knihy zacílí především na poezii a zaplaví ho čeští i zahraniční autoři a autorky. Uvidíte a uslyšíte Irenu Douskovou, Natálii Kocábovou, Kerryho Shawna Keyse nebo Ryszarda Krynickiho. Můžete se těšit na multimediální prostor Laterna poetica nebo na open air koncert Básníci v notách, na němž zahrají Vladimír Mišík&ETC, Jan Burian, Zuzana Homolová ad.

Z dalších akcí stojí za zmínku série besed věnujících se tématu bestsellerů a s ní související výstava, na níž pro vás nakladatelé shromáždí své nejúspěšnější tituly. Současní německy píšící autoři se představí v rámci programu Das Buch.

Projděte se Literární mílí

Horkou novinkou 19. ročníku bude Literární míle. Jedná se o součást prezentace antikvariátů, které pro vás na jednom místě soustředí sto metrů knih. Jedna knihovna, jedna pokladna, ceny do 150 korun!

Svět knihy jako každoročně navštíví dlouhý zástup slavných jmen. V pátek Praha již poněkolikáté přivítá Roberta Fulghuma, v sobotu například Stephena Clarka. Toho jste ostatně měli možnost vidět (a máte ještě do čtvrtka) v rámci projektu scénických čtení LiStOVáNí na mnoha místech České republiky. Pro samotný festival připravilo LiStOVáNí celkem čtrnáct akcí.

Svět knihy Praha 2013: 16. – 19. 5. 2013

Výstaviště Praha – Holešovice

čtvrteční vstupné (především tisk a odborná veřejnost): 120 Kč

jednodenní vstupné mládež a studenti (Pá, So, Ne): 50 Kč

permanentní průkaz (4 dny): 200 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Začíná Svět knihy 2013. Těšte se na Fulghuma, Kocábovou i Literární míli