Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Za samé jedničky do ZOO zdarma!

Redakce

Redakce

28. 1. 2010

Bílá srnaBlíží se konec prvního pololetí a vysvědčení již klepe na dveře. Ti z vás, kteří pilně studovali a přinesou si domů samé biče, se mohou v českých ZOO těšit z drobných dárků.

Bílá srna, Zdroj: ZOO Děčín

Bílá srna, Zdroj: ZOO Děčín

Na severu zdarma

Do děčínské zoologické zahrady se můžou od pátku do neděle v čase mezi 8. a 16. hodinou podívat výborní studenti zcela zdarma. Tato akce platí i pro vstup na Expozici Rajské ostrovy. Ani liberecká ZOO nezůstává pozadu. Pro jedničkáře bude brána této zahrady otevřená zdarma v pátek 29. ledna od 8 do 17 hodin.

Pololetní prázdniny á la ZOO Praha

Pouze symbolickou korunu za vstup zaplatí tento pátek jedničkáři z přírodovědných předmětů. Budou pro ně připravené stánky s přírodninami, informacemi a drobnými hrami. Stánky budou rozmístěné v pavilonu goril, v Indonéské džungli a v pavilonu Africký dům. Tato akce bude přístupná všem. Každý, kdo se bude chtít zúčastnit, by si měl udělat čas od 10 do 15 hodin. Během dne bude možné navštívit také komentovaná zvířecí stanoviště.

Sobota bude věnována kuriózním zvířatům. Nejprve v Africkém domě oslaví páté narozeniny samice hrabáče kapského Quote. Následovat budou výtvarné hrátky se zvířaty ve Vzdělávacím centru a také poznání zvláštních zvířat, která pražská zoologická zahrada chová.

V neděli je program zaměřený na výtvarné hrátky a na Zookino. Obojí se bude konat ve Vzdělávacím centru.

Mláďátko lamy krotké, Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Mláďátko lamy krotké, Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Novinka z Ústí nad Labem

Na konec přinášíme novinku z ústecké ZOO. Minulý pátek se zde narodilo první letošní mláďátko. To na svět přivedla samička lamy krotké Oskarka. Malinká lama je sněhobílá, pouze na ocásku je barva částečně hnědá. Její příchod na svět se obešel bez komplikací.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Za samé jedničky do ZOO zdarma!