Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Xindl X natočil nový videoklip. V hlavní roli alkohol a Viktor Preiss

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

11. 11. 2011

Český písničkář Xindl X přichází s dalším zajímavým počinem. Natočil nový videoklip k singlu Nejlepší kuchař, ve kterém je pití nealkoholických nápojů přísně zakázáno.

foto: Xindl X

Xindl X, Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

Xindl X a jeho píseň Nejlepší kuchař přicházejí na svět s tvrdou pravdou o alkoholu. Kromě chytlavého textu si již fanoušci mohou užít také nový videoklip. Nejedná se o žádný amatérský kousek. Xindl X povolal do akce profesionály a elegantně tak přeskočil laťku, kterou nasadil svými předchozími klipy poměrně vysoko.

Čtěte také: Xindl X zahájil své F**k & Country Tour v pražské Akropoli

Zpěvákovi přestaly stačit klipy, ve kterých se jen zpívá. Nejlepší kuchař je uceleným příběhem – minifilmem, který nepostrádá logiku, vtip ani pointu. K tomu všemu byla do boje nasazena nejlepší technika a herecký tým v čele s Viktorem Preissem, Michalem Dlouhým nebo Janem Dolanským.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/hudba-xindl-x-nejlepsi-kuchar/]

Xindl X jde vždy proti proudu. A ani tentokrát tomu není jinak. Ve svém klipu stvořil svět, ve kterém je prohibice vyhlášena na nealkoholické nápoje. Svět jako by se otočil naruby. Legální hospody jsou tmavé pajzly, ve kterých se točí pivo a nalévá tvrdý alkohol. Ilegální prostory připomínají luxusní bary a tím jediným, co zde dostanete k pití, jsou samozřejmě nápoje nealkoholické.

„Nápad na klip odkazuje na české hospody, kde hned, jak člověk přijde, postaví před něj pivo. A když si objedná něco jinýho, tak se tváří divně a říkají, že nejsou čajovna. Tak mi to skoro přišlo, že se tu hlásí: kdo nechlastá, není Čech. Od toho už byl jenom krůček vymyslet klip z prostředí, kde je zakázaný nealko a naopak ho tam musí pašovat pašeráci. Ten klip jsme samozřejmě vymysleli, kde jinde než s kamarády v hospodě – u toho piva,“ říká pobaveně Xindl X.

Také samotné natáčení probíhalo podobně, jako to bývá u filmů. Herci byli peskováni a scény se opakovaly a opakovaly. Jan Dolanský musel několikrát skákat do popelnice, Michal Dlouhý se máčel hezkou chvilku ve studené vaně, Jakub Žáček sebou poměrně ochotně mlátil o zem.


Xindl X – Nejlepší kuchař

Mafiánské nealkoprostředí s elegantním bossem Viktorem Preissem je zkrátka obrácené vzhůru nohama. Jediné, co zůstává, jsou krásné ženy, jež byly mafiánům vždy k ruce. V klipu je ztvárnily Jana Pidrmanová a Jana Stryková.

Kdo postrádal ve výčtu herců samotného Xindla X, nemusí se již dále obávat. Xindl se v klipu také objevuje – jak jinak než jako zpěvák v luxusním baru i zaplivané hospodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Xindl X natočil nový videoklip. V hlavní roli alkohol a Viktor Preiss