Menu
TOPZINE.cz
Hudba

FOTO: Xindl X zahájil své F**k & Country Tour v pražské Akropoli

Redakce

Redakce

14. 10. 2011

foto: Xindl X!Recenze!Český zpěvák a písničkář se na včerejším začátku své F**k & Country Tour vrátil zpět k tomu, co mu přinrslo úspěch již v minulosti, tedy k oblíbeným neotřelým textům a akustice folkových skladeb.

foto: Xindl X

Xindl X zahájil své F**k & Country Tour, Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

Start svého turné Xindl X naplánoval na třináctý říjnový večer do pražského Paláce Akropolis, kde jsme nemohli chybět ani my, zvědaví na to, co nás čeká a jak to vlastně dopadne. Xindl sliboval, že to bude stát za to. A fanoušci uznali, že nepřeháněl.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/xindlx_hudba_akropolis_praha_13_10_11_tzbynovsky/]

Již několik desítek minut před vystoupením se ve vstupní hale Akropole před večerní zimou schovávala spousta návštěvníků a možná by se dalo pořadatelům vytknout, že i přes to tvrdohlavě drželi dav na místě. Pouštět do sálu se začalo až lehce před půl osmou, což bylo, vzhledem k oficiálnímu začátku, který byl plánován na 19 hodin a 30 minut, poněkud pozdě. Spoustě příznivců by se možná lépe čekalo dole ve velkém sále u baru.

Čtěte také: F**k není sprosté slovo, říká Xindl X a vyjíždí na turné

Důvod, proč se stovky lidí místo posezení u podzimního svařáčku vydali pod žižkovskou věž, se objevil deset minut před osmou hodinou. Fanoušci přivítali Xindla X mohutným potleskem a pískáním, za což jim jejich oblíbený zpěvák poděkoval a po několika milých slovech začal se svou kapelou hrát a zpívat první folk-country melodie.

Velkým sálem pak během necelých dvou hodin zazněly starší hity jako Anděl, nebo Styky, z alba Návod ke čtení manuálu, ale i většina písní z nové desky Praxe relativity, včetně nejžádanějších singlů poslední doby, což jsou např. Dysgrafik či Chemie, ale také Láska v housce, duet, který Xindl X nazpíval společně s Olgou Lounovou.

Čtěte také: Xindl X: Příběh Cyrana mi dnes připadá působivější než kdy dřív

Xindl celé své vystoupení prokládal vtipnými komentáři, jimiž rozesmíval celý sál. Před hitem Mindráček dokonce požádal o posvícení do davu a z legrace se zeptal, zda tam je někdo zamindrákovaný. Ku překvapení se skutečně několik lidí přihlásilo. Před hitem Mlč a buď ráda zase Xindl vtipkoval na adresu českých manželství a mezilidských vztahů.

Koncert byl tedy prvním v řadě právě rozjeté F**k & Country Tour, která pokračuje vystoupeními 16. října v Havlíčkově Brodě a 22. listopadu v Pardubicích. V plánu jsou samozřejmě i další česká a moravská města. Pokud kapela zvládne všechny své koncerty ve stejném duchu, bude jistě slavit úspěch jako v Akropoli.

Xind X

13. října 2011

Palác Akropolis, Praha

Délka koncertu: 110 minut

+ příjemné spojení folk a country

+ Xindlovo vtipné uvádění singlů

prodleva u vstupu

Hodnocení: 70%

Autor reportáže: Tomáš Pekárek

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Xindl X zahájil své F**k & Country Tour v pražské Akropoli