Menu
TOPZINE.cz
Hudba

F**k není sprosté slovo, říká Xindl X a vyjíždí na koncertní turné

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

11. 10. 2011

FOTO: Xindl XXindl X končí se svým současným stylem. Český zpěvák se rozhodl, že se vrátí o krok zpět a na svém podzimním turné F**k & Country Tour se oddá akustickým tónům folkových skladeb.

FOTO: Xindl X

Xindl X jede na podzimní akustické turné, Foto: youtube.com

Xindl X se českému publiku přibližně před třemi lety představil jako folkový písničkář. Vystupoval s kytarou a neotřelými texty. V poslední době ale poněkud změnil svůj styl a oblékl svému folku poněkud modernější kabát. Mohla za tím být zvědavost, pokus o něco nového, nebo snaha dostat hudbu do každičkého koutu naší republiky.

Tento experiment však končí a Xindl X se se svou kapelou vrací na začátek – do světa českých písničkářů.

Zpěvák tento svůj návrat oslaví celým turné. Xindl X se v několika českých městech zmocní pódia, na němž rozezní struny své kytary. Během každého koncertu akustické šňůry zazní staré i nové aranže nejoblíbenějších písní a také několik novinek z chystaného alba.

Xindl X – Chlast je nejlepší kuchař

Dvouhodinový program bude nabitý nejen Xindlovou muzikou, ale také nepřeberným počtem hudebních nástrojů. Kapela se jich pokusí vystřídat co nejvíce. Cílem experimentu je, aby písně byly co nejpestřejší.

Vyhrajte vstupenky na koncert do Paláce Akropolis v Praze

Xindl X se také nechal slyšet, že se pokusí dokázat, že f**k není sprosté slovo. Jaké prostředky k tomu použije, se lze dozvědět pouze na jednom z koncertů F**k & Country Tour, která startuje již 13. října v pražském Paláci Akropolis.

Prozatím zveřejněná místa F**k & Country Tour 2011

13. 10. Praha (Palác Akropolis)

16. 10. Havlíčkův Brod (OKO)

22. 11. Pardubice (Východočeské divadlo)

23. 11. Ostrava (KD Vítkovice)

29. 11. Příbram (Divadlo, estrádní sál)

30. 11. Jablonec nad Nisou (Městské divadlo)

Společně s podzimním turné se na světě objeví také album Xpívánky, které bude obsahovat všech sedmadvacet nahraných Xindlových skladeb. Zpěvákův hlas však v Xpívánkách bude doprovázet pouze kytara. Pro kytarové nadšence, kterým není brnkání úplně cizí, bude připraven také Xpěvník s rozepsanými notami a akordy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

F**k není sprosté slovo, říká Xindl X a vyjíždí na koncertní turné