Menu
TOPZINE.cz
Sport

Whistlerská mlha přinesla Záhrobské bronzovou medaili

Martin Slabý

Martin Slabý

27. 2. 2010

kruhy3-395x223Čeští fanoušci mohou slavit šestou medaili z olympiády ve Vancouveru! Ve velice nepříznivých podmínkách na whistlerské trati si pro ni dojela slalomářka Šárka Záhrobská, když obsadila skvělou třetí příčku. V Kanadě se dnes představila i biatlonová štafeta, snowboardistka Doležalová a dva čtyřboby.

Logo českého olympijského týmu Zdroj: www.olympic.cz

Logo českého olympijského týmu Zdroj: www.olympic.cz

Šárka Záhrobská potvrdila, že na velkých akcích je na ni spoleh. Poté, co v minulých letech zkompletovala sbírku medailí z mistrovství světa, uspěla i ve Whistleru, kde získala svou první olympijskou medaili.

Podmínky na trati byly na hranici regulérnosti, když závodnicím komplikovala život zejména hustá mlha, kterou se musely prokousávat především ve středu trati. Česká reprezentantka si s ní však bez problémů poradila a po prvním kole jí patřila druhá příčka, když za vedoucí Mariou Rieschovou z Německa zaostala o čtyři desetiny sekundy. Průběžně třetí byla Rakušanka Marlies Schildová. Petra Zakouřilová bohužel první kolo nedokončila.

Šárka Záhrobská Zdroj: www.olympic.cz

Šárka Záhrobská Zdroj: www.olympic.cz

Ve druhém dějství se podmínky nezlepšily. Závodnice se opět potýkaly s mlhou, ke které se přidalo husté sněžení.  Nejlepší slalomářky z prvního kola se kromě počasí musely popasovat s velmi rozbitou tratí. Tu nejprve výborně projela nakonec druhá Schildová, která si před posledními dvěma ženami na čele vybojovala téměř vteřinový náskok. Po ní se na trať vydala Záhrobská, která za Rakušankou zaostala o osmapadesát setin, což jí stačilo na průběžné druhé místo a již věděla, že bez medaile z Kanady neodjede. O tom, že bude z bronzu, rozhodla Maria Rieschová, která s náskokem čtyř desetin před Schildovou získala zlato.

Pětadvacetiletá Záhrobská vybojovala pro samostatnou Českou republiku vůbec první sjezdařskou olympijskou medaili. Před ní se z cenného kovu pod pěti kruhy naposledy radovala Olga Charvátová, která přivezla bronz před šestadvaceti lety ze Sarajeva.

Dobrého výsledku dosáhla i biatlonová štafeta ve složení Soukup, Vítek, Dostál, Šlesingr, která se velkou část závodu na 4 x 7,5 kilometru držela překvapivě i v boji o medaili. V závěru však marně vzdorovala Němcům a Francouzům a dojela si pro konečné sedmé místo. Závod opanovalo norské kvarteto, které mohlo v cíli sledovat tuhý boj o druhou příčku. Tu pro sebe nakonec o pouhé dvě desetiny sekundy získali Rakušané. Třetí místo patří Rusům, kteří těžili zejména z výborné střelby.

Ivo Danilevič a Jan Stokláska na trati při soutěži dvojbobů Zdroj: www.olympic.cz

Ivo Danilevič a Jan Stokláska na trati při soutěži dvojbobů Zdroj: www.olympic.cz

Do olympijských bojů zasáhla ještě snowboardistka Zuzana Doležalová-Vojtěchová, která však neprošla kvalifikací a obsadila konečné dvaadvacáté místo. Českým čtyřbobům patřilo po první jízdě dvanácté a sedmnácté místo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Whistlerská mlha přinesla Záhrobské bronzovou medaili