Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Wellnes jako životní styl

Klára Brázdová

Klára Brázdová

7. 2. 2011

Životní styl této rychlé doby se vyznačuje nadměrným stresem, nedostatkem pohybu a nadměrným konzumováním nikotinu nebo alkoholu. To vše negativně ovlivňuje náš zdravotní stav a působí známé obtíže, jako je například bolest hlavy nebo nadváha. Jak můžeme s těmito neduhy bojovat? Jednou z možností je wellnes styl.

Zdroj: sxc.hu

Tento styl bývá někdy označován jako wellnes revoluce a zabývá se péčí o člověka, o jeho duševní i tělesný stav. Cílem tohoto směru, který by se dal do češtiny přeložit jako dobré zdraví, je pomoci lidem v dnešním moderním světě najít cestu ke kvalitnímu a plnohodnotnému životu. Nejdůležitější je, aby se člověk cítil co nejlépe.

Wellnes styl se zabývá čtyřmi hlavními oblastmi:

  • optimální výživou
  • kontrolou hmotnosti
  • pravidelným pohybem
  • snížením psychického stresu

Jak si wellnes stylem udržet správnou tělesnou hmotnost?

Kromě dietní stravy je důležitý pravidelný pohyb. Aerobní cvičení 3x týdně alespoň 1,5 hodiny je nejefektivnější způsob, jak se co nejrychleji dostat na svoji optimální tělesnou hmotnost. Na začátku i na konci cvičení by se nemělo zapomínat na tzv. strečink, tedy protažení, které uvolní namáhané svaly.

Součástí cvičení může být také stepper, rotoped, eliptický nebo běžecký trenažer. Každý trenér vám sdělí, že nejefektivnější posilovací cvičení je s lehčí zátěží, zato s vyšším počtem opakování. Výhodné je nosit dvě vrstvy oblečení, aby se tělo více zahřálo.

Pitný režim

To, že je pití čisté vody zdravé, je všeobecně známé. Doktoři upozorňují na její důležitost, každá žena ví, že má krásnou pleť právě díky vodě, trenér zase ví, že voda přispívá ke štíhlé linii a zdraví. Všichni tři mají pravdu. Kdo by také pořád pil ty přeslazené limonády? Vhodné je zvýšit příjem nejlépe neperlivé vody a 100% džusy ředit s vodou 1:1, protože obsahují hodně cukru. A pokud vám voda nechutná?

V nabídce jsou také bylinkové čaje nebo různé minerální vody. Při cvičení se pak nabízí iontové nápoje, které navíc podporují pocení. Dále je také důležitá vhodná strava a užívání vhodných potravinových doplňků. Ať už vás tento moderní styl života nadchne nebo ne, stává se stále populárnějším.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wellnes jako životní styl