Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vybrali jsme 10 největších hitů Megadeth. Zazní i na Metalfestu 2012?

Jednou z hvězd letošního plzeňského Metalfestu je americká heavy-metalová kapela Megadeth. Pojďte si spolu s námi poslechnout nejvýznamnější skladby této legendární skupiny.

FOTO: Megadeth

Za necelých čtrnáct dní vypukne v plzeňském amfiteátru Lochotín metalová smršť, to vše pod hlavičkou evropského putovního festivalu, který příhodně dostal název Metalfest. Účast přislíbili například Uriah Heep, Behemoth, Soufly i Kreator.

Informace o festivalu
Vystoupí: Megadeth, W.A.S.P., Uriah Heep, Kreator, Blind Guardian, Sloufly, Behemoth, In Extremo, Hypocrisy, Death Angel a další, viz program níže
Datum: od pátku 8. do neděle 10. června
Místo: Amfiteátr Lochotín, Plzeň
Vstupenky: v předprodeji online od 750 korun

A v roli hlavní hvězdy festivalu neuvidí fanoušci nikoho jiného, než americkou heavy metalovou kapelu Megadeth, která v letošním roce vystoupí v České republice jen pod křídly tohoto festivalu.

Megadeth je již od doby svého vzniku neodmyslitelně spjata se dvěma jmény – Dave Mustaine a Dave Ellefson. Když oba jmenovaní v roce 1983 skupinu zakládali (Dave Mustaine po odchodu z Metallicy), zřejmě netušili, že v následujících osmadvaceti letech budou brázdit světová pódia, stanou se legendami ve svém žánru a zaslouží si místo v thrashmetalové Big Four.

Během své kariéry vydala tato americká skupina více než deset alb, přičemž poslední spatřilo světlo světa minulý rok. A samozřejmě vzniklo velké množství hitů. Na některé z nich se fanoušci jistě mohou těšit i v Plzni. Tipnete si, které z následující desítky zazní?

Holly Wars

Píseň Holly Wars pojednávající o problematice Blízkého východu pochází z alba Rust in Peace, které je v pořadí čtvrtým studiovým projektem americké skupiny.  Album vyšlo v září roku 1990 a brzy se dostalo do povědomí fanoušků. Dodnes je jedním z nejoblíbenějších či možná vůbec neoblíbenějším albem.

In My Darkest Hours

Tento song se patří k albu So Far, So Good … What!, které vyšlo v roce 1988 a jako jediné vzniklo ve spolupráci s Chuckem Behlerem a Jeffem Youngem.

Hangar 18

Píseň Hangar 18 pochází rovněž z alba Rust in Peace. Zvláštní je tím, že v ní nalezneme dvě sloky, celých sedmnáct kytarových sól a poselství o tajemné laboratoři v Nevadské poušti, kam jsou údajně přiváženy mimozemské bytosti.

Peace Sells

Peace Sells … but Who´s buying? je dalším zářijovým albem Megadeth tentokrát z roku 1986. Toto album se společně s tisícovkou dalších zařadilo do seznamu Roberta Dimery Tisíc a jedno album, které musíte slyšet předtím, než zemřete. Tento téměř tisícistránkový seznam vyšel poprvé v roce 2005.

Symphony of Destructions

Tato píseň pro změnu pochází platinového double alba Countdown to Extinction (1992) a snaží se posluchače vtáhnout do hypotetické situace, v níž by obyčejný občan byl pouhou loutkou ovládanou z vyšších míst. Píseň byla skvěle přijata kritikou.

Tornado of Souls

Stejně jako píseň Hangar 18 či song Holly Wars i Tornado Souls nacházíme na albu Rust in Peace. Tornado of Souls však odkazuje k Mustainově heroinové závislosti.

A Tout Le Monde

Jeden z nejvážnějších a nejupřímnějších kousků americké skupiny pochází z alba Youthanasia z roku 1994. Tématika protentokrát není politická, vojenská ani jiná pro Megadeth typická, slova písně pojednávají o posledních okamžicích života.

Five Magics

A opět píseň z Rust in Peace! Více než pětiminutová stopáž inspirovaná dílem Master of the Five Magics autora fantasy novel Lyndona Hardyho.

Wake Up Dead

Tato píseň je jediný singl z druhého alba Megadeth – Peace Sell … Who´s buying? S tímto songem zabodoval kytarista Marty Friedman, když se zúčastnil konkurzu na místo po Jeffu Loomisovi.

My Last Words

Poslední vybraný song je dalším zástupcem z téhož alba. Pojednává o slavné ruské ruletě a o strachu, který je každý hráč nucen během hraní zakusit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 10 největších hitů Megadeth. Zazní i na Metalfestu 2012?