×
TOPZINE.cz

Vraťme se do budoucnosti. Tony Hawk představuje skutečné vznášedlo

Zčistajasna se před pár dny na internetu objevila reklamní kampaň, která propaguje opravdový hoverboard neboli vznášející se skateboard, který se objevil ve filmu Návrat do budoucnosti.

V jednom z doprovodných videí se objevil i Tony Hawk, Moby či Christopher Lloyd, který v proslulé trilogii Návrat do budoucnosti ztvárnil doktora a vynálezce Emmerra Browna. Za vznášejícím se skateboardem stojí jakási HUVr Corp. Tato společnost tvrdí, že má experty, kteří rozluštili vědeckou záhadu antigravitace, a patřičně toho využila.

Na youtube.com přibylo další video tentokrát s tím, jak vznášedlo opravdu funguje. Vše se dostalo na Facebook i na Instagram. Spousta lidí kroutila hlavou a snažila se onu společnost dohledat. Bezúspěšně. Kromě informací, že k prodeji létajícího skateboardu dojde v prosinci 2014, se zvídavý člověk nic dalšího nedozvěděl. Společnost HUVr Corp odpovídala na emaily pouze odpovědí, že podrobnější informace k výrobku dostanou zájemci v blízkém budoucnu.

Zveřejněná videa ovšem nevypadala zcela přesvědčivě. Na to začaly přicházet i další nepříliš důvěryhodné informace. Vědec z videa byl identifikován jako herec Nelson Cheng, který nemá vědecké vzdělání, nýbrž ekonomické z Princetonu. HUVr Corp odmítalo teorie o nepravdivosti jejich produktu a vypovědělo, že Nelson Cheng je jejich tiskový mluvčí, ne najatý herec.

K rozřešení této záhady se nakonec přihlásila webová stránka Funny or Die, jež prozradila, že za tajemným videem a celou hoverboardovou společností stojí ona. Stejně tak přiznala, že kampaň je falešná, a tudíž není nic podobného pro obyčejné smrtelníky zatím k dostání.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..