Vraťme se do budoucnosti. Tony Hawk představuje skutečné vznášedlo

Mattel-hoverboard-Back-To-The-Future

Zčistajasna se před pár dny na internetu objevila reklamní kampaň, která propaguje opravdový hoverboard neboli vznášející se skateboard, který se objevil ve filmu Návrat do budoucnosti.

V jednom z doprovodných videí se objevil i Tony Hawk, Moby či Christopher Lloyd, který v proslulé trilogii Návrat do budoucnosti ztvárnil doktora a vynálezce Emmerra Browna. Za vznášejícím se skateboardem stojí jakási HUVr Corp. Tato společnost tvrdí, že má experty, kteří rozluštili vědeckou záhadu antigravitace, a patřičně toho využila.

Na youtube.com přibylo další video tentokrát s tím, jak vznášedlo opravdu funguje. Vše se dostalo na Facebook i na Instagram. Spousta lidí kroutila hlavou a snažila se onu společnost dohledat. Bezúspěšně. Kromě informací, že k prodeji létajícího skateboardu dojde v prosinci 2014, se zvídavý člověk nic dalšího nedozvěděl. Společnost HUVr Corp odpovídala na emaily pouze odpovědí, že podrobnější informace k výrobku dostanou zájemci v blízkém budoucnu.

Mattel-hoverboard-Back-To-The-Future

Zveřejněná videa ovšem nevypadala zcela přesvědčivě. Na to začaly přicházet i další nepříliš důvěryhodné informace. Vědec z videa byl identifikován jako herec Nelson Cheng, který nemá vědecké vzdělání, nýbrž ekonomické z Princetonu. HUVr Corp odmítalo teorie o nepravdivosti jejich produktu a vypovědělo, že Nelson Cheng je jejich tiskový mluvčí, ne najatý herec.

K rozřešení této záhady se nakonec přihlásila webová stránka Funny or Die, jež prozradila, že za tajemným videem a celou hoverboardovou společností stojí ona. Stejně tak přiznala, že kampaň je falešná, a tudíž není nic podobného pro obyčejné smrtelníky zatím k dostání.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Pavlína Kindlová
Narodila jsem se v roce 1991 v Praze. Po přerušeném studiu scenáristiky ve Skotsku jsem nastoupila na Fakultu sociálních věd UK, kde studuji žurnalistiku. Mým snem je dostat se k filmu, ale dokud se to nesplní, budu psát o novinkách ze světa filmu a televize. Miluju britskou filmovou tvorbu.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*