Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011 se stalo skalní město u Adršpachu

Tomáš Miška

Tomáš Miška

28. 10. 2011

FOTO: Skalní město u AdršpachuZnáte všechna krásná místa po celé naší republice? Už jste navštívili Belvedér nebo Karlštejn? Skalní město u Adršpachu se umístilo na prvním místě soutěže Ceny Kudy z nudy 2011.

FOTO: Skalní město u Adršpachu se stalo absolutním vítězem soutěže

Skalní město u Adršpachu se stalo absolutním vítězem soutěže, Zdroj: kudyznudy.cz

Soutěží Ceny Kudy z nudy se snaží agentura CzechTourism upozornit na zajímavá místa naší vlasti, a tím je propagovat. Dohromady se do hlasování zapojilo přes 11 tisíc lidí, kteří rozhodli o konečném pořadí našich přírodních i kulturních památek.

Skalní město u Adršpachu je absolutní vítěz a vítěz kategorie Tradiční cíl

Nejoblíbenější destinací se stalo skalní město u Adršpachu. I na druhém místě se umístil krásný výtvor přírody. Vyhlídka Belvedér v Českém Švýcarsku. Na pomyslnou bronzovou medaili si sáhnul hrad Karlštejn.

„Nejčastějším důvodem pro cestování po Česku je poznávání a pobyt v přírodě. Údaje ze statistik korespondují i s výsledky soutěže, kde se nejvíce dařilo historickým památkám a unikátním přírodním místům,“ dodává k pořadí generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

V soutěži Kudy z nudy 2011 se vzájemně utkaly o prvenství ve třech kategoriích všemožné turistické cíle. Soutěžily i o pořadí v jednotlivých regionech.

FOTO: Druhým místem se může pochlubit vyhlídka Belvedér v Českém Švýcarsku

Druhým místem se může pochlubit vyhlídka Belvedér v Českém Švýcarsku

V kategorii Tradiční cíl se hlasovalo o osvědčených destinacích, jejichž krásu by měl každý alespoň jednou za život poznat. Originální zábava a netradiční aktivity se hodnotily v kategorii Podnikatelský počin. A poslední hodnocenou skupinou byla Novinka sezóny. Agenturou CzechTourism bylo přislíbeno, že všichni vítězové získají nadstandardní publicitu a prezentaci na akcích pořádaných agenturou v průběhu celého následující roku. Pro absolutního vítěze je připravena finanční odměna na podporu stávajících aktivit.

Navštívili jste už místa, která tento rok letí?

Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy, které fascinuje turisty už od 18. století. Mezi nejznámější skaliska patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí.

FOTO: Adršpašsko-teplické skály jsou nejdivočejším skalním městem střední Evropy

Adršpašsko-teplické skály jsou nejdivočejším skalním městem střední Evropy

Vítězem kategorie Novinka sezóny je DinoPark Harfa v Praze. Poslední přírůstek do rodiny dinoparků se nachází na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze. Návštěvníci se zábavnou a atraktivní formou seznámí s informacemi o vývoji života na Zemi a jednotlivými živočišnými druhy.

Nejlepší Podnikatelský počin uskutečnili ve Wellness hotelu Horal. Termální bazény Wellness Horal ve Velkých Karlovicích přinášejí celoročně relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C.

Celkové pořadí vítězů soutěže Ceny Kudy z nudy

  1. Skalní město u Adršpachu
  2. Belvedér – nejhezčí vyhlídka na České Švýcarsko
  3. Karlštejn – za mistrem Theodorikem i Otcem vlasti
  4. Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře
  5. DinoPark Harfa Praha
  6. Nově otevřená naučná stezka v Prachovských skalách
  7. Termální bazény Wellness Horal
  8. Hrad Trosky – symbol Českého ráje
  9. Exkurze na Letišti Praha
  10. Hrad a zámek v Jindřichově Hradci

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011 se stalo skalní město u Adršpachu