Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tipy na akce: Velké Karlovice představí Sečení luk i Hrnčířský den

Tomáš Miška

Tomáš Miška

21. 6. 2011

Prožijte začátek léta ve Velkých Karlovicích. Ve valašské obci proběhne Sečení luk na Soláni, Hrnčířský den nebo závod horských kol. Můžete vyzkoušet tradiční beskydské speciality nebo termální bazény se saunovým světem.

FOTO: Zvonice na vrcholu umělců, na Soláni

Zvonice na vrcholu umělců, na Soláni, Zdroj: valachy.cz

Bohatý program si pro své návštěvníky připravili na začátek léta ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Valašská obec se stává, a to nejen v létě, oblíbeným cílem turistů a cyklistů. Beskydské hory nabízejí aktivní odpočinek na čerstvém horském vzduchu.

Karlovické muzeum i hora Soláň

Přehlídku akcí odstartuje tradiční Sečení luk na Soláni. V pořadí již dvanáctý ročník zajímavé akce na mystickém vrchu umělců se bude konat v pátek 24. června na horských lukách u Zvonice Soláň. V podvečer 25. června vypukne ve Velkých Karlovicích Muzejní noc, spojená s oslavou výročí 40 let od založení Karlovského muzea. Významnou událost bude umocňovat flašinetář a zahraje i Vsetínská cimbálová muzika. Své umění předvedou místní řemeslníci a navíc se budou ochutnávat i delikátní valašské dobroty. Při příležitosti výročí začne v muzeu výstava s názvem Malířské cesty.

Další přichystanou akcí pod záštitou Karlovického muzea je Hrnčířský den. V neděli 3. července se do Karlovic sjedou vyhlášení hrnčíři z celé republiky. A to vše za doprovodu hudecké muziky Staré Gatě a cimbálovky Vincúch. Aby toho nebylo málo, 5. a 6. července se u muzea otevřou miniaturní scény a uskuteční se Přehlídka loutkových divadel.

V resortu Valachy to žije!

Nadšenci adrenalinových sportů si přijdou na své ve dnech 24. až 26. června. Velké Karlovice budou hostit závod REMOEX Downhill MTB CUP ve sjezdu horských kol. Ve Ski areálu Razula mohou fanoušci shlédnout závod, při kterém poměří své síly špičky ve svém oboru při sjezdu 1 300 metrů dlouhé sjezdovky.

FOTO: Areál Razula je v létě rájem cyklistů

Areál Razula je v létě rájem cyklistů

V sobotu 16. července se pořádá pro turisty všeho věku 3. ročník turistického pochodu Letní karlovská padesátka s podtitulem Pohodově za valašským frgálem. Pro turisty je připraveno celkem pět různě náročných tras v délce od 10 do 50 kilometrů. Jedna z tras je dokonce volena v takovém terénu, aby byla vhodná i pro děti a rodiče s kočárky.

Vyráží se od Gril srubu Razula, kde bude i závěrečné setkání všech úspěšných absolventů tras. Na začátku prázdnin můžete zažít plno zábavy v termálních bazénech hotelu Horal. Dnem 2. července začíná příznačně nazvaná akce Letní Aquamánie.

FOTO: Termální bazén v hotelu Horal se slanou vodou

Termální bazén v hotelu Horal se slanou vodou

Navíc můžete využít relaxačních služeb hotelu. Seznamte se s netradiční a u nás neobvyklou aktivitou. Otevře se vám saunový svět plný odpočinkových aktivit.

Kalendář pořádaných akcí ve Velkých Karlovicích a okolí:

  • 24. června – tradiční Sečení luk na Soláni
  • 25. června – zahájení výstavy Malířské cesty
  • 25. června – Muzejní noc spojená s oslavou 40 let Karlovského muzea
  • 24. – 26. června – REMOEX Downhill MTB CUP ve sjezdu horských kol
  • 2. července – Letní Aquamánie v termálních bazénech Horal
  • 3. července – Hrnčířský den v Karlovském muzeu
  • 5. a 6. července – Přehlídka loutkových divadel
  • 16. července – Letní karlovská padesátka aneb Pohodově za valašským frgálem

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na akce: Velké Karlovice představí Sečení luk i Hrnčířský den