Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Víte, podle čeho vybírat pamlsky pro psy?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

21. 12. 2021

Chcete svého psího parťáka odměnit nějakou dobrotou, ale z nabídky všemožných pamlsků vám jde hlava kolem? V tom případě se podívejte na pár tipů, které vám s výběrem pomohou. Na co je dobré se před samotným nákupem psích pamlsků zaměřit a jaká kritéria brát v potaz?

Jaké by mělo být složení pamlsků pro psy?

Doporučujeme vybírat pamlsky pro psy především podle složení, protože na prvním místě je vždy zdraví mazlíčka. Nejčastěji se psí dobroty vyrábějí z masa, vnitřností, kůže, obilovin, kukuřice, sóji apod. Maso by mělo být hlavní složkou potravy psa, proto je vhodné vybírat takové pamlsky, které ho obsahují co nejvíce. Do některých výrobků se přidávají oleje, nejčastěji rybí nebo rostlinné. Ty mohou představovat kvalitní zdroj tuků, nicméně jejich množství je třeba volit na základě toho, jak moc je daný pes aktivní.

Vyhýbat bychom se měli naopak produktům, které obsahují převážně obiloviny, jelikož na ně mohou být někteří psi alergičtí. To samé platí i pro psí pamlsky s vysokým obsahem umělých konzervantů a barviv. Pokud je pamlsek nekvalitní, může psovi způsobit různé zdravotní problémy od přílišného línání po zažívací potíže. Vyplatí se proto na složení zaměřit a upřednostnit vysokou kvalitu před nízkou cenou.

K jakému účelu bude psí pamlsek sloužit?

Pamlsky pro psy se vyrábějí v mnoha různých velikostech, tvarech, množství apod. Každý z nich se přitom hodí na nějakou konkrétní příležitost – některé je ideální podávat během výcviku, jiné jsou vhodnější na zabavení či jako zpestření jídelníčku. Například pamlsky pro učení povelů by měly být malé, protože jich pes během výcviku nejspíše dostane spoustu. Dobroty, které psovi dáváme na zabavení, mohou být větší a určené na žvýkání.

Existují také tzv. dentální psí pamlsky, které psovi pomáhají čistit zuby. Tuto funkci jim většinou dodává specifický tvar a spirulina (druh sladkovodní řasy), jež je v nich obsažená.

Jaký je zdravotní stav psa?

V neposlední řadě je nezbytné vzít v potaz zdravotní stav psa. Složení pamlsků pro psy je však nutné číst nejen v případě, že mazlíček trpí potravinovou alergií. Důležité je zohlednit také stav imunity, srsti, míru aktivity apod. K dostání jsou totiž i pamlsky, které díky svému složení pomáhají proti konkrétnímu problému – například špatné kvalitě srsti.

Pejskům, kteří nejsou příliš aktivní či mají problém s váhou, je zase vhodné podávat pouze nízkoenergetické pamlsky v omezeném množství, aktivním jedincům můžeme dopřát o něco více.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víte, podle čeho vybírat pamlsky pro psy?