Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Víte, jak vznikal filmový svět Velkého Gatsbyho? Podívejte se na video

Již od 16. května mají možnost filmoví fanoušci zhlédnout nový film režiséra Baze Luhrmanna jménem Velký Gatsby. Jak tento film vznikal, představíme jeho fanouškům v následujícím videu.

Great Gatsby Movie

Spousta počítačové techniky – tak vznikal jeden z nejoblíbenějších filmů posledního měsíce. Zdroj: reprofoto: Youtube.com

V holywoodském světě už není žádnou novinkou to, že režiséři rádi převádějí nejpopulárnější světové knihy do hraných verzí. Jedné z dalších knih, konkrétně novely od jednoho z nejúspěšnějších členů ztracené generace – Francise S. Fitzgeralda Velký Gatsby, se ujal právě režisér Baz Luhrmann. Baz už má na svém kontě několik dalších epických snímků, jako je např. Romeo a Julie, či třeba generacemi milovaný film Moulin Rouge.

Přenesme se tedy do doby největšího flámu v dějinách USA. Dostaneme se do mysli Nicka Carrawaye, který se vydává do New Yorku, aby si splnil svůj americký sen. Nick se usídlí hned vedle honosnému domu neznámého muže, kterému nikdy nikdo neřekne jinak než Gatsby. Gatsbyho dům je místem, kde se každou noc střetává nejrůznější smetánka New Yorku a probíhají zde nejhonosnější večírky, jaké si lze jen těžko představit. Do děje se pak dále dostává i Nickova sestřenice Daisy a film se stává románovým příběhem jako vyšitým.

Podívejte se, jak film Velký Gatsby ve skutečnosti vznikal. Díky patří velké pomoci dnešní počítačové techniky, a hlavně velmi schopným grafikům a animátorům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víte, jak vznikal filmový svět Velkého Gatsbyho? Podívejte se na video