Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Vitamín C zbraní v boji proti rakovině

Redakce

Redakce

15. 11. 2010

Rakovina představuje velmi vážné onemocnění a více než 60 let s ní farmaceutický průmysl vede válku. Trend zdravého životního stylu nám nabízí mnoho studií a výzkumů ohledně vitamínů a jejich vlastností, které mají působit jako prevence proti různým nemocem a také proti rakovině. Vitamín C může být dalším pomyslným kamenem mudrců. Zapátrejme v zapomenutých a ignorovaných výzkumech lékařství.

První úspěšný boj proti rakovině

Pojem rakovina je lidstvu známa už po více než šedesát let. První úspěšný boj s rakovinou byl zaznamenán německým lékařem Maxem Gersonem ve 30. a 40. letech minulého století, který vypracoval způsob léčby, dnes známý jako Gersonova terapie. U této terapie se jedná o způsob přírodní léčby, jenž je schopen aktivovat přirozené obranné mechanismy těla a vést k vlastní ozdravě metabolismu. V USA je tato terapie zakázána.

Přírodní léčba nevyléčitelných nemocí

Gerson dokázal, že vitamíny a džusy z čerstvé zeleniny a biopotraviny dokáží zvrátit, anebo výrazně zpomalit průběh rakoviny. Gersonova terapie pomáhá při léčbě zhoubných melanomů. Při jejím aplikování klinickou medicínou zavrženým, nevyléčitelným pacientům dosahovala tato metoda 50% úspěšnosti. Gerson stavěl na přesvědčení, že tělo má svůj vlastní léčivý mechanismus, jenž je potřeba aktivovat.

Vitamín C dalším pomocníkem

Kyselina askorbová, neboli vitamín C, je pro lidské tělo velmi důležitý. Plní funkci antialergenu, antioxinu a zároveň působí antivirálně. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru a pozitivně ovlivňuje naši náladu. Při stresu tělo rozkládá vitamín C syntetizací adrenalinu. To se může stát pojítkem mezi stresem a infarkty.

Jako lék sklidil výsměch

Mezi první, kdo prosazovali používání vysokých dávek vitamínu C, patřili W.J. McCormac a Fred R. Klenner. Tito dva léčili tímto způsobem virové nemoci  ve 40. letech s velkým úspěchem. Postupem času Linus Pauling poprvé navrhl, že vitamín C může být účinným proti nachlazení. Pauling se zabýval klinickým lékařstvím, avšak v této oblasti neměl akademické vzdělání, navzdory podložení jeho výzkumů čelil velké kritice a jeho návrhy byly zesměšněny lékařským světem té doby.

Současnost

V současnosti se vitamínem C zabývá australský profesor nutriční a přírodní medicíny Ian Brighthope. Podle jeho studií vitamín C vpíchnutý do žíly ve vysokých dávkách selektivně zabíjí rakovinné buňky. Jedná se o dávky 30 000 – 250 000 mg denně, toto množství je individuální u každého člověka. Zjistil, že s vitamínem C v čisté formě nenastává žádné poškození zdravých buněk, organismus nemá odmítavé reakce a neprojevují se žádné zdraví nebezpečné vedlejší účinky.

Nevyužité možnosti

Moderní medicína nabízí úžasné možnosti. Technologie nám dávají možnost opravovat naše tělo, ať už jde o úspěšné operace po vážných nehodách, plastické operace, transplantace orgánů nebo nanotechnologie umožňující velice přesné lékařské zákroky. Jedno jediné bychom jí snad mohli vytknout, a to ignorování využití vitamínů. Máme mnoho možností, jak léčit choroby přirozenou cestou. Vžitý systém jedna nemoc, jedna tableta je špatný. Možná je v tom jen byznys, s rakovinou vede farmaceutický průmysl válku a válka, pokud nemá trvání, nenese žádný zisk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vitamín C zbraní v boji proti rakovině