Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Visací zámek nebo Jiří Schmitzer zahrají na podporu Tibetu

Martin Peška

Martin Peška

31. 3. 2009

V Lucerna Music Baru se 7. dubna uskuteční protestní a charitativní koncert s názvem Free Tibet 2009, který podnítila punková skupina Visací zámek. Společně s dalšími umělci tím chtějí demonstrovat proti okupaci Tibetu.

Visací zámek, Zdroj: visaci.cz

Visací zámek, Zdroj: visaci.cz

„Tibetská kultura, náboženství, jazyk a identita dnes odumírají. Tibeťané pod nadvládou Číny upadli do takové bídy, že zažívají peklo na zemi,“  řekl Dalajláma k padesátému výročí okupace své vlasti, kterou musel v roce 1959 opustit.

Hudební akce nebude zahrnovat jen vystoupení punkové kapely Visací zámek či E!E, ale zahraje také skupina Plastic People, Zuby Nehty, Monika Načeva, Jiří Schmitzer a další, jejichž jména se aktualizují na stránkách občanského sdružení Potala na www.potala.cz. Všichni by měli dle pořadatelů zahrát bez nároku na honorář.

„Není ti tak dlouho, kdy perzekuci a zákazy zažila také česká kultura. Za minulého režimu byla mnohým znemožněna umělecká tvorba či její prezentace, a další byli dokonce vězněni. Umělci činní za minulého režimu na to nezapomínají a nemlčí k dění v Tibetu,“ uvedl za pořadatele Romek Hanzlík.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Visací zámek nebo Jiří Schmitzer zahrají na podporu Tibetu