Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Totální nasazení představují nového kytaristu a zvou na turné

Martin Peška

Martin Peška

26. 2. 2014

Po více než dvaceti letech došlo v sestavě punk-rockové skupiny Totální nasazení ke změně na postu kytaristy. Z rodinných důvodů po loňském turné odešel P.P.Cvok, nového kytaristu kapela představuje v exkluzivním videu na TOPZINE.cz.

video
play-sharp-fill

„Odchod P.P.Cvoka byl sice nečekaný, ale samozřejmě chápeme, že rodina dostala přednost před velkým koncertním vytížením Totálního nasazení,“ řekl baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb, který kapelu v roce 1990 zakládal.

Totální nasazení doplnil kytarista Karloss, který má k punk-rockové hudbě velmi blízko. V novém složení už skupina stihla nahrát na počátku ledna nový singl s písněmi Tichá voda a Kdo jsi, ke které se natáčí videoklip.

V létě se zavřou do studia

„Náš repertoár dostane nyní částečnou obměnu. Některé z písní hrát nebudeme a naopak některé jsme na žádost našich fans do playlistu zařadili. O zásadní songy fanoušky neochudíme, takže to bude pořád typické Totální nasazení,“ dodává bubeník Franky.

Společně s novým kytaristou jsou Totáči na jarním turné. Nová sestava se chce prezentovat i novou tvorbou. V létě se Totální nasazení chystá do studia, aby na podzim vydalo nové, v pořadí již celkově šestnácté album.

Skupina Totální nasazení vznikla v roce 1990 z party spolužáků slánského gymnázia. Dnes kapela patří k úspěšným stálicím ve škatulce punk-rocku, vydala patnáct alb a odehrála přes 1.300 koncertů v klubech i na festivalech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Totální nasazení představují nového kytaristu a zvou na turné