×
TOPZINE.cz

VIDEO: Podívejte se, jak Alois Nebel stavěl Dům

!Film o filmu!Malý nenápadný snímek se skromným Miroslavem Krobotem na plakátě. Slovenské nezávislé drama Dům navzdory tomu překvapivě sbírá festivalová ocenění po celém světě. Jak ukazuje krátký pohled za kulisy, film vznikal v pohodové a inspirativní atmosféře.

Krobot a jeho dům, Zdroj: distributor filmu

Miroslav Krobot bere letošní podzim česká kina útokem. Buď se na nás směje v podstatě z každého traileru na chystané pecky následujících měsíců, nebo exceluje coby černobílý výpravčí v roli Aloise Nebela. Dům působí tváří v tvář ambicióznímu animovanému počinu jako chudý příbuzný. Opak je ale pravdou. Intimní drama o křehkém vztahu otce a dcery podle prvních ohlasů staví právě na geniálním hereckém výkonu Krobota, který snímek protlačil i k několika festivalovým oceněním.

Zajímá vás vztah Miroslava Krobota ke komerčním filmům? Mrkněte na exkluzivní rozhovor

Milá melancholičnost, která by měla být jedním z hlavních taháků snímku, je překvapivě dobře rozpoznatelná už v informačně hutném filmu o filmu. Celý tvůrčí tým si nemůže spolupráci vynachválit, ale naštěstí nikdy nepřekročí tolik opomíjenou hranici povinného plácání se po zádech. Ostatně, posuďte sami.

video

 

Dům (The House)

Drama
Česko / Slovensko, 2011, 97 min

Režie: Zuzana Liová
Hrají: Miroslav Krobot, Taťjana Medvecká, Judit Bárdos, Ester Geislerová, Marek Geišberg, Lucia Jašková, Marián Mitaš, Attila Mokos

Premiéra v ČR: 20. října 2011Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..